اخبار / استانی

آئین «شکرانه خدمت » در قم برگزار شد / تجلیل از ۵۰۰ تن از اعضای هلال‌احمر

آیین شکرانه خدمت با حضور ۵۰۰ تن از خیرین، امدادگران، جوانان و داوطلبان به همت جمعیت هلال احمر استان قم و با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه در سالن همایش های امامزاده سیدعلی(ع) قم برگزار شد.

۴ هفته قبل

آئین «شکرانه خدمت » در قم برگزار شد / تجلیل از ۵۰۰ تن از اعضای هلال‌احمر

ضرورت تدوین و مستند سازی تجربیات مدیریت بحران در سیلاب ها

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛استانداراین استان با اشاره به ضرورت تدوین و مستند سازی تجربیات مدیریت بحران در سیلاب ها گفت: مشارکت مردم و دستگاه های دولتی قم در کمک به استان های سیل زده نیز چشمگیر بود.

 بهرام سرمست در این آئین با بیان این که اقشار و گروه های مختلف، بیشتر از وظایف سازمانی و با همدلی برای امداد به سیل زدگان حاضر شدند.گفت:نقش تاثیر گذار هلال احمر و خیرین و ستاد های مردمی در انجام این حرکت عظیم، افزود: مردم همواره ثابت کرده اند برای کمک رسانی به هموطنان خود آماده اند.

سرمست، با اشاره به بستر وقوع بلایای طبیعی و انسانی در کشور، ادامه داد: ایران طی سالیان متمادی با بحران درگیر بوده است و در این راه همدلی و تعامل همه نیروها منجر به گذر از بحران ها شده است.

وی برنامه ریزی و آمادگی همه جانبه را در راستای مقابله با حوادث غیرمترقبه از قبیل سیل و زلزله ضروری دانست و تصریح کرد: دستگاههای مرتبط موظف به تدوین و مستند سازی اقدامات صورت گرفته مدیریت بحران در سیلاب ها هستند.

سرمست وحدت و همراهی دستگاه های امدادی خدماتی و ستاد مدیریت بحران استان و نیز گروه های مردمی را قابل قبول خواند وگفت: خوشبختانه در قم شاهد دوران طلایی همدلی بین گروه های مختلف هستیم و با تعامل همه بخش ها، هم در جلوگیری از خسارات سیلاب در قم کارآمد بودیم و هم توانستیم به سایر استان های سیل زده یاری رسانیم.

شکوه خدمت و ایثار هلال احمر در حادثه سیل

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم گفت: هلال احمر شکوه خدمت و ایثار و جانفشانی را در حادثه سیل به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آئین شکرانه خدمت ویژه تجلیل از امدادگران، جوانان و داوطلبان و خیرین قم در سیل های اخیر کشور عنوان کرد:تلاش های جمعیت هلال احمر قم، مجمع خیرین و طلاب و نیروهای مردمی جای تقدیر دارد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم گفت: هلال احمر شکوه خدمت و ایثار را در حادثه سیل به نمایش گذاشت.
وی گفت: نجات انسان ها بسیار با ارزش است و زبان از تلاش های هلال احمر و ایثارشان قاصر است.

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری گفت: اداره اوقاف به نمایندگی از کسانی که در ماجرای سیل خدمت کردند به میدان آمد؛ واقفینی که سالیان دور دارایی های خود را وقف کردند که در شرایطی از همت بلند آن ها استفاده شود، آنها نیز در کمک رسانی ها سهیم بودند هر چند حضور نداشتند.

وی گفت: در سیل استان خوزستان و لرستان گوشه ای کوچک از کارهای واقفین در قالب یک کاروان اجناس مورد نیاز به وسیله خدمتگزاران در بقاع متبرکه ارسال شد و هدایا به نیابت از واقفین تقدیم شد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم گفت: همچنین موکبی به وسیله خدمت گزاران به مدت دو هفته حضوری جدی در منطقه داشتند و بخشی از نیازمندی ها تامین کردند.

وی گفت: جلوه شکوه و عظمت همراهی و همدلی و وحدت و ایثار و انسجام و گذشت مردم ایران را در حادثه سیل دیدیم.

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری گفت:مردم ایران از سراسر کشور در این حماسه حضور داشتند و نشان دادند کشور آماده رویا رویی با حوادث است هر چند استکبار در این حوادث خوی ددمنشانه را نشان دادند.

وی گفت: مردم ثابت کردند می توانیم روی پای خود بایستیم،مردم ایران به ویژه نیروهای هلال احمر رادمردی و توانمندی خود را به رخ جهان کشید و نشان داد قادر است در برابر مشکلات بایستد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم عنوان کرد:امید است برکات الهی شامل حال ما شد ،نزول باران اگر چه کمبود آب را در کشور برطرف کرد اما در غم عزیزان سوگوار شدیم.

وی گفت: ما بهترین ملت را داریم که در صیانت از ارزشهای اسلامی ایستاده اند و الگوی جهان هستند و رهبری بی همتا در جهان اسلام داریم.

رتبه سوم استان قم درکمک به سیل زدگان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: استان قم در کمک به سیل زدگان با توجه به حضور جمعیت هلال احمر و مشارکت های مردمی،در رتبه سوم کشوری قرار دارد.

 دکتر محمد گل فشان در این آئین با قدردانی از تلاش های جمعیت هلال احمر استان قم گفت: امسال نوروز را با برنامه ریزی آغاز کردیم و به اتمام رساند یم ،با وجود سیل، و با توجه به حضور نیروهای توانمند به خدمات پرداختیم و این ظرفیت ها موجب شد کمبودی احساس نشود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت:نیروهای توانمند و مدیریت خوبی را در استان لرستان و خوزستان و گلستان شاهد بودیم، باید تاب آوری را در هلال احمر تمرین می کنیم تا در بحران ها حضوری موثر داشته باشیم.

وی گفت: امسال نیروهای عزیز جمعیت،حضوری جدی در طرح های نوروزی و نیمه شعبان و بزرگداشت مقام حضرت خدیجه(س) با حضور ۱۰۰۰ نفر از مدد جویان و خیرین و سخنرانی آیت الله اعرافی داشتند.

گل فشان گفت: با همراهی دانشگاه علوم پزشکی قرار است طرح کنترل فشار خون بعد از پایان ماه رمضان آغاز شود، فعالیت های گوناگون جمعیت و خیرخواهانه برای همه شناخته شده است.

وی گفت: جمع آوری کمک های مردمی از استان قم واقعا با ارزش و ستودنی بود تا جایی که استان قم در کمک به سیل زدگان با توجه به حضور جمعیت هلال احمر و مشارکت های مردمی،در رتبه سوم کشوری قرار دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم با بیان این که این کمک ها از طریق هلال احمر به منطقه ارسال شد، گفت:حضور مردم و خیرین بار سنگین را از دوش دولت برداشت و موجب می شود مردم زوتر به آرامش برگردند.

وی گفت: مرکز خدمات حوزه علمیه با مشارکت های حضوری و کمک های نقدی و غیرنقدی بسیار اثرگذار بود و با هماهنگی جمعیت هلال احمر قم اعزام ها انجام شد.

آسیب ۱۲۷ هزار تن در سیل لرستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان نیز در این آئین با تقدیر از جمعیت هلال احمر قم، مجمع خیرین و طلاب و مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: هلال احمر قم به همراه طلاب و نیروها،مشارکت خوبی در حمایت از سیل زدگان داشتند.
صارم رضایی گفت:کمک ها همچنان ادامه دارد و بنده در اولین تجربه استانی،همراهی همه روحانیون و نیروها را شاهد بودم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان با ارائه گزارشی از سیل اخیر در لرستان عنوان کرد: در این سیل،۱۱ شهرستان درگیر و ۱۰۴۵ روستا درگیر سیل شد.

وی با بیان این که این سیل در ۱۰۰۰ سال گذشته سابقه نداشته است گفت:بیش از ۱۲۷ هزار نفر در سیل آسیب دیدند و خیلی از روستاها تخریب شد و آسیب دید و ارتباط ها قطع شد تا جایی که تا دو روز از این روستاها خبر نداشتیم و تلخ ترین روزها را سپری کردیم.

رضایی گفت:در ایام نوروز، هشدارهای هواشناسی اعلام و برنامه ریزی ها انجام شد و هشدارها ارائه شد و این ها موجب شد کمترین تلفات را در سیل پلدختر شاهد بودیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان گفت: در این حادثه ۱۱ استان مشارکت خوبی داشتند و قم همواره جز استان های برتر بود و در گل و لای روبی و اجرای اجرای طرح سحر در حمایت های روانی و بازی های کودکانه حضوری موثر داشت.

در پایان این مراسم از جمعی از فعالان اقتصادی، خیرین و همچنین شماری از کارکنان، امدادگران و داوطلبان و جوانانی که در این ایام به مردم آسیب دیده از سیل خدماتی ارائه کرده اند به نمایندگی از همه نیروها با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.