اخبار / حج 98

آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به حجاج ایرانی: بستری ۱۸ زائر بیمار در بیمارستان سعودی و هلال احمر/ ویزیت ۳۰۴ هزار زائر در مطب‌ها و مجموعه‌های درمانی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: ۶۲۳ هزار و ۲۵۷ مورد خدمات درمانی و پزشکی مختلف تا روز سه شنبه ۵ شهریور به حجاج ایرانی در بیمارستان، درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر در مدینه و مکه ارائه شده است.

۴ هفته قبل

آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به حجاج ایرانی: بستری ۱۸ زائر بیمار در بیمارستان سعودی و هلال احمر/ ویزیت ۳۰۴ هزار زائر در مطب‌ها و مجموعه‌های درمانی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: ۶۲۳ هزار و ۲۵۷ مورد خدمات درمانی و پزشکی مختلف تا روز سه‌شنبه ۵ شهریور به حجاج ایرانی در بیمارستان، درمانگاه‌ها و مراکز درمانی هلال احمر در مدینه و مکه ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر محمدتقی حلی ساز با اشاره به بستری ۸ زائر بیمار در بیمارستان سعودی و ۱۰ زائر در بیمارستان هلال احمر افزود: بر اساس آخرین آمار تا روز سه‌شنبه ۵ شهریور، یک‌هزار و ۷۸۷ مورد خدمات بستری به حجاج ایرانی ارائه شده است.

وی به ویزیت ۳۰۴ هزار و ۸۳۶ زائر در مطب ها و مجموعه های درمانی هلال احمر در مکه و مدینه اشاره و اظهار کرد: بر این اساس ۸ هزار و ۸۷۹ مورد خدمات مددکاری، امداد و انتقال و ۱۷۱ هزار و ۵۳۹ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: همچنین ۶۲ هزار و ۲۲۰ مورد نسخ داروخانه در بیمارستان و درمانگاه های هلال احمر در مکه و مدینه پیچیده شده و ۳۷ هزار و ۳۲۸ زائر خدمات ویزیت تخصصی به زائران ارائه شده است.

وی به ارائه ۳۶ هزار و ۳۵۲ مورد خدمات پاراکلینیکی به زائران در مکه و مدینه اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این مدت ۱۶ زائر نیز جان خود را از دست داده اند.