اخبار / ستادی

آغاز اجرای طرح «نذر آب» دوم از نیمه مردادماه/ اعزام کاروان‌های سلامت ۱۷ استان به ۱۷ شهر در مناطق دچار خشکسالی ایران

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اجرای مرحله دوم طرح «نذر آب» خبر داد و گفت: اجرای این طرح از نیمه مردادماه با اعزام کاروان‌های سلامت ۱۷ استان به ۱۷ شهر دچار خشکسالی کشور آغاز می شود و تا ۲۰ شهریورماه ادامه می یابد.

۱ ماه قبل

آغاز اجرای طرح «نذر آب» دوم از نیمه مردادماه/ اعزام کاروان‌های سلامت ۱۷ استان به ۱۷ شهر در مناطق دچار خشکسالی ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاونان داوطلبان جمعیت هلال احمر استان‌ها با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح “نذر آّب” در مناطقی از ایران که با مشکل خشکسالی و کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند، گفت: بخش عمده ای از کمک های خیرین در این طرح، صرف خرید تانکرهای آب و ایجاد دسترسی به آب آشامیدنی سالم، ارائه خدمات بهداشتی- درمانی، معیشتی و همچنین فعالیت های عمرانی می شود و اولویت بعدی، تهیه نوشت افزار، البسه، اسباب بازی و برگزاری دوره های آموزشی بهداشت آب و اقدامات پیشگیرانه در  شهرهای حادثه دیده استان های دچار خشکسالی خواهد شد.

وی افزود: ساکنان این مناطق به دلیل شرایط خاص خشکسالی و بی آبی، با مشکلات معیشتی و درمانی فراوانی مواجه هستند که این مشکلات، توجـه خـاص بـه ارائه خـدمات خیرخواهانه را در اولویت ویژه‌ پزشکان و خیرین داوطلب جمعیت هلال احمر قرار می‌دهد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به سفر خیرخواهانه تیم درمانی پزشکان متخصص و عمومی داوطلب در قالب ۱۷ کاروان سلامت از استان های مختلف به شهرهای محروم و آسیب دیده از خشکسالی، اضافه کرد: با هماهنگی های گسترده  وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان های استان های مذکور، دهیاری ها، مسئولان استان و شهرستانی و بسیج جامعه پزشکی اقدامات لازم به منظور نیازسنجی، استقرار بیمارستان صحرایی و تامین دارو جهت بیماری های شایع منطقه انجام شده است و چرخه بیماریابی و شناسایی افراد نیازمند نیز طی شده است.

نصیری زمان اعزام نخستین کاروان های سلامت را نیمه مردادماه اعلام کرد و افزود: نوبت دوم طرح “نذر آب” از نیمه مرداد تا ۲۰ شهریور ماه اجرا می شود.

وی گفت: کاروان های سلامت داوطلبان از نظر نیروی انسانی و شاخص‌ها دارای استانداردهای بین‌المللی بوده و در حوزه تجهیزات تخصصی از امکانات به روز و پیشرفته برخوردار است.

یادآور می شود این کاروان ها با مشارکت تیم درمانی و پیراپزشکی داوطلب جمعیت هلال احمر استان های گیلان، البرز، خراسان رضوی، زنجان، مرکزی، قزوین، قم، فارس، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، تهران، مازندران، اصفهان، اردبیل و یزد به شهرستان های هیرمند، نیکشهر، سیب و سوران، هامون، نهبندان، سرباز، فنوج، نیمروز، مهرستان، خاش، میرجاوه، ایرانشهر، زیرکوه، طبس، سربیشه، بندرعباس و رودبار جنوب اعزام می شوند.