اخبار / ستادی

آغاز ششمین دوره بین‌المللی ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ با حضور ۸ کشور خارجی در تهران

ششمین دوره بین‌المللی ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ (HELP)، صبح امروز آغاز شد و به‌مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.

۲ روز قبل

آغاز ششمین دوره بین‌المللی ارائه خدمات بهداشت اضطراری در جوامع بزرگ با حضور ۸ کشور خارجی در تهران

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر، این دوره با حضور ۲۶ شرکت‌کننده شامل نمایندگانی از کشورهای یمن، پاکستان، اوکراین، هلند، سوریه، افغانستان، اندونزی، لبنان، جمعیت هلال احمر ایران، کمیته بین المللی صلیب سرخ، دانشگاه های علوم پزشکی کشور، NGO های بین المللی، سازمان ملل و همچنین تعدادی از سازمان های فعال در امور بشر دوستانه در کشور برگزار می شود.
هدف از برگزاری ششمین دوره “ارائه خدمات بهداشت اضطرای در جوامع بزرگ” کسب دانش و مهارت شرکت کنندگان در زمینه برآورد نیازهای اساسی متاثرین از سوانح و نحوه تامین آنها در مناطق آسیب دیده، آشنایی با مباحث بشردوستانه در زمینه بهداشت عمومی و هماهنگی به منظور ارائه خدمات بشردوستانه در سوانح و حوادث است.
اساتید حاضر در این دوره از جمعیت هلال احمر، دانشگاه های علوم پزشکی و کمیته بین المللی صلیب سرخ هستند که با هدف ارائه دیدگاه های دانشگاهی و عملیاتی به صورت مشترک، مباحثی در زمینه های اخلاق در ارائه خدمات بشردوستانه، آب و سکونتگاه، بیماری های واگیر و غیر واگیر، حقوق بین المللی بشردوستانه، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سوانح بزرگ و … به شرکت کنندگان آموزش می دهند.