اخبار / استانی

پایگاههای امدادو نجات کشور آمایش سرزمینی می شوند

جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری با حضور معاون عملیات امداد و نجات کشور، مدیرعامل جمعیت استان، رئیس پایگاه های کشور، نماینده ولی فقیه در جمعیت استان، معاونین و روسای شعب روز پنج شنبه بیست دی ماه در شهرکرد برگزار شد.

۱ ماه قبل

پایگاههای امدادو نجات کشور آمایش سرزمینی می شوند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری، شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: کشور ما از نظر خطرپذیری جزء ۱۰ کشور بلاخیز دنیا است و با توجه به جریانات پیش رو از جمله تغییر اقلیم حوادث در سطح کشور، میزان حادثه خیزی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به طرح آمایش سرزمینی امداد و نجات پایگاه های کشور گفت: در این طرح بر اساس رویدادهای گذشته، حوادث آینده  پیش بینی و برای مقابله با آنها برنامه ریزی می شود.

فتحی افزود: هم اکنون ۵۵۹ پایگاه خدمات رسانی امداد و نجات در کشور فعالیت می کنند که امسال تجهیزات آنها به روز می شود و ۷۰ پایگاه امداد و نجات با توجه به شرایط خطرپذیری این طرح به ۷۰ دستگاه خودروی عملیاتی ویژه تجهیز می شوند.

فتحی همچنین با اشاره به وجود ۱۳ پایگاه امداد و نجات در استان چهارمحال و بختیاری، گفت: بر اساس خطرپذیری و طرح آمایش، ساخت هفت پایگاه دیگر در این استان پیش بینی شده است.

حجت السلام و المسلمین علی اکبر جعفری مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در ابتدای این جلسه گفت: غفلت از داشته های خود می تواند عامل شکست شود و غفلت در بحث امدادرسانی می تواند عامل بوجود آمدن بسیاری از مشکلات ناخواسته شود که قابل چشم پوشی نخواهد بود.

جعفری در ادامه گفت: در امدادرسانی انسان باید به قلب خود رجوع کند و با همین مراجعه به قلب است که در این امر مهم همه کارها آسان خواهد شد.

در ادامه سید احمد مرتضوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در سخنانی گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید دستاوردهای جمعیت هلال احمر استان را در غالب نمایشگاه به مردم استان بازگو کنیم تا مردم بزرگ استان از این فعالیتها آگاهی پیدا کنند که فرزندانشان در این مدت تا چه اندازه در امدادرسانیها موفق بوده اند.

مرتضوی در ادامه گفت: جمعیت هلال احمر استان به پایگاه های بیشتری دارد چرا که در مسیرهای مواصلاتی استان به دلیل کوهستانی و برف گیر بودن نیاز به این پایگاه ها و امداد هوایی به خوبی احساس می شود.

لازم به ذکر است دکتر شاهین فتحی و مهندس سجادی از پایگاه های بین جاده ای و پایگاه امداد هوایی استان بازدید کردند .

دیدگاه‌ها