اخبار / ستادی

آغاز فرآیند بازنگری و اصلاح دستورالعمل‌ها و برنامه‌های داوطلبانه هلال‌احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از برگزاری نشست مشورتی بازنگری و اصلاح دستورالعمل‌ها و برنامه های داوطلبانه جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: این بازنگری متناسب با برنامه پنجساله جمعیت هلال احمر و برای نیل به هدف ارتقای سرمایه اجتماعی انجام شد.

۲ ماه قبل

آغاز فرآیند بازنگری و اصلاح دستورالعمل‌ها و برنامه‌های داوطلبانه هلال‌احمر

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، محمد نصیری در این نشست با اشاره به ضرورت بازنگری دستورالعمل ها و برنامه های داوطلبانه، توضیح داد: تحولاتی در نحوه ارائه و توسعه خدمات داوطلبانه انجام شده که تنها یک دلیل آن کاهش هزینه ها و گسترش زمینه مشارکت خیرین و داوطلبان در برنامه های عام‌المنفعه است.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت خیرین در امور داوطلبانه با وقوع سیل در برخی استان های کشور افزایش یافت، افزود: در آن دوره، حجم فعالیت خیرین و داوطلبان با نظارت سازمان داوطلبان برای کمک رسانی به سیل زدگان رشد بالایی داشت به نحوی که با جمع آوری کمک های خیرخواهانه مردم نوعدوست، تا کنون ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای جبران خسارت سیل زدگان تامین شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه دیپلماسی داوطلبانه در حوزه های بین الملل و پشتیبانی رو به گسترش است، اظهار کرد: نمایشگاه عکس “همه جا برای همه” پاریس نمونه موفقی در این خصوص بود که عکاسان داوطلب با به تصویر کشیدن رنج و مشکلات سیل زدگان در شرایط تحریم، توجه مخاطبان بسیاری را جلب کردند.

همچنین در این نشست مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز تاکید کرد: بازنگری دستورالعمل ها به افزایش سرمایه اجتماعی و تقویت اجرای برنامه های بشردوستانه در سطح شعب کمک می کند.

در این نشست که با حضور  اعضای شورای معاونان سازمان داوطلبان و معاونان داوطلبان استان های فارس، خراسان رضوی، ایلام، گلستان و تهران برگزار شد، دستورالعمل های نحوه تعامل و همکاری با تشکل های مردم نهاد، نحوه معرفی و اجرای پروژه های داوطلبی و جمع آوری کمک های مردمی بازنگری شدند.

لازم به ذکر است نشست مشورتی بازنگری و اصلاح دستورالعمل‌ها و برنامه های داوطلبانه جمعیت هلال احمر از ۱۱ تا ۱۳ تیرماه جاری به میزبانی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درشهر مقدس مشهد برگزار شد.