اخبار / ستادی

آماده‌باش ۱۰۰ تیم هلال‌احمر/ مردم خونسردی خود را حفظ کنند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آماده‌باش ۱۰۰ تیم هلال‌احمر استان خبر داد و گفت: مردم خونسردی خود را حفظ کنند.

۹ ماه قبل

آماده‌باش ۱۰۰ تیم هلال‌احمر/ مردم خونسردی خود را حفظ کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، آرش لهونی گفت: بلافاصله بعد از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری ساعت ۱۷:۱۱ دقیقه آماده‌باش کامل به نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر استان اعلام شد و سریعا ۶ تیم ارزیاب به منطقه اعلام شدند.

وی افزود: گزارشی که از تیم های ارزیاب حاضر در مناطق زلزله زده دریافت کردیم هم نشان می‌دهد که هیچ تلفات جانی در منطقه نداشتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ تیم عملیاتی آماده را در جمعیت هلال احمر استان داریم که در صورت نیاز مناطق زلزله‌زده به امدادرسانی این تیم‌ها سریعا به منطقه اعزام می‌شوند.

لهونی ادامه داد: همچنین رئیس جمعیت هلال احمر نیز به استان‌های معین دستور داده است که در صورت نیاز استان کرمانشاه نیرو و امکانات خود را اعزام کنند، اما تاکنون ضرورتی برای اعزام نیرو نبوده است.

وی با اشاره به پس لرزه‌هایی که بعد از زلزله ۵.۹ ریشتری رخ داده، از مردم خواست خونسردی خود را حفظ کنند و در صورت نیاز به کمک با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس برقرار کنند.