اخبار / استانی

آماده‌باش ۱۵۰ امدادگر در پایگاه های امداد و نجات بین شهری خراسان جنوبی

شهریاری از اجرای طرح نوروزی امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافران نوروزی به مدت ۲۲ روز خبر داد و گفت: در این مدت ۱۵۰ امدادگر آموزش دیده هلال احمر در حالت آماده‌باش هستند.

۲ هفته قبل

آماده‌باش ۱۵۰ امدادگر در پایگاه های امداد و نجات بین شهری خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، «محمد رحیم شهریاری» امروز (۲۲ اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه طرح نوروزی هلال احمر از ۲۵ اسفندماه آغاز و تا ۱۶ فروردین ماه ادامه دارد، اظهار کرد: این طرح با هدف خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی و تسکین دغدغه‌های میهمانان استان اجرا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه جزو پنج استان حادثه خیز کشور و ۱۵ استان حادثه خیز جاده ای هستیم، گفت: با افزایش پایگاه های هلال احمر جاده ای زمان رسیدن به صحنه حوادث کاهش می یابد.

شهریاری از فعالیت ۲۳ پایگاه ثابت و هفت پایگاه سیار در طرح نوروزی خبر داد و عنوان کرد: در این طرح ۴۲ خودرو امداد و نجات و همچنین ۷۰ خودرو امداد برای پشتیبانی به کار گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه یک دستگاه بالگرد امدادی برای طرح نوروزی در مواقع بحرانی پیش‌بینی‌شده و در محل مستقر است، ادامه داد: در طول مدت اجرای این طرح ۱۵۰ امدادگر آموزش دیده در حالت آماده‌باش هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به استقرار ۱۸ ایستگاه سلامت در ورودی شهرها اشاره و افزود: در ایستگاه‌های سلامت تست قند خون و فشار خون به صورت رایگان انجام شده و اقلام تبلیغاتی، بروشورهای اطلاع‌رسانی و نقشه‌های راهنمای گردشگری در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

شهریاری با بیان اینکه ۱۱ خیمه نماز و ۱۶ فضای دوستدار کودک در محل استقرار پست‌های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی برپا می شود، گفت: کودکان در این پایگاه‌ها دوستدار کودک ضمن بازی و تفریح با جمعیت هلال احمر آشنا می شوند.

به گفته وی سامانه تلفن گویای ۱۱۲ جمعیت هلال احمر در سراسر استان خراسان جنوبی آماده دریافت امدادخواهی است که در این سامانه با مدیریتی که انجام می‌گیرد نزدیک‌ترین تیم عملیاتی را به محل اعزام می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در سال جاری یک هزار و ۳۷۸ حادثه اتفاق افتاده استکه توسط جمعیت هلال‌احمر پوشش داده شد، گفت: این حوادث شامل آتش‌سوزی، برف و کولاک،‌ جاده‌ای، خدمات حضوری در پایگاه‌ها، دریایی و ساحلی، ریزش آوار و سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

شهریاری ادامه داد: در این حوادث به ۶ هزار و ۵۳۹ نفر امدادرسانی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۶ درصد رشد داشته است و بیشترین امدادرسانی مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در تمام ایام سال برای امدادرسانی به مردم در حوادث طبیعی و غیر طبیعی آمادگی کامل دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امسال بالگرد امدادی در استان مستقر شد، تصریح کرد: ساخت آشیانه بالگرد تاکنون اعتباری نداشته است این پروژه نیازمند ۱۲ میلیارد تومان اعتبار بوده که برای اولین بار در سال جاری یک میلیارد تومان از طریق استانداری اختصاص یافته است.

شهریاری از خریداری سه خودرو نجات تیپ دو به ارزش ۴۵ میلیارد ریال در سال جاری خبر داد و افزود: این خودروها به شهرستان‌هایی که بیشترین حوادث را دارند، داده شده است. 

وی به مراسم چهارشنبه سوری اشاره کرد و بیان داشت: پایگاه ها و تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان برای کاهش حوادث ناشی از چهارشنبه آخر سال در حال آماده باش هستند اما باید مردم و خانواده ها بیشتر مراقب فرزندانشان باشند.

در حاشیه نشست خبرنگاران استان با هدف پیشگیری و کاهش حوادث جاده ای به کمپین ملی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) پیوستند.