اخبار / استانی

آماده‌باش کامل امدادگران هلال‌احمر هرمزگان به دنبال وقوع بارندگی‌های سیل‌آسا

سرپرست جمعیت هلال احمر هرمزگان با اشاره به بارش شدید باران و تگرگ در استان گفت: به دنبال اعلام گزارش هواشناسی مبنی بر بارندگی شدید، تیم های جمعیت هلال احمر به حالت آماده باش درآمدند که بلافاصله با شدت گرفتن بارش ها ۱۱امدادگر و نجاتگر در قالب چهار تیم به سطح شهر بندرعباس اعزام شد.

۲ روز قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ مختار سلحشور گفت: بارش باران و تگرگ موجب آبگرفتگی ۱۳ منزل مسکونی و چهار معبر اصلی شهر شده بود که با تلاش امدادگران عملیات تخیله و رها سازی انجام شد.

سلحشور با اشاره به رهاسازی ۹ خودرو گرفتار درآب گفت: بارش باران موجب تخریب یک منزل در بندرعباس شد که بلافاصله با ارائه اقلامی همچون پتو، موکت و چادر نسبت به اسکان اولیه این خانواده شش نفره اقدام شد .

وی ادامه داد: عملیات ترمیم و بهسازی این منزل مسکونی توسط امدادگران هلال احمر در دست انجام است تا از بروز آسیب بیشتر پیشگیری شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: در حال حاضر نیروهای امدادی سراسراستان در حالت آماده باش به سر می برند تا در صورت بروز حادثه وارد عمل شوند. شهروندان از ترددهای غیر ضروری در زمان بارندگی و جاری شدن آب خودداری کنند.