اخبار / حج 98 / ستادی

آماده‌سازی بیمارستان‌های صحرایی و درمانگاه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در عرفات و منا

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: بیمارستان و درمانگاه‌های ایران در عرفات و منا همزمان با ورود زائران به مشاعر مقدسه آماده خدمت‌رسانی به حجاج ایرانی می شود.

۲ ماه قبل

آماده‌سازی بیمارستان‌های صحرایی و درمانگاه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در عرفات و منا

به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت؛ دکتر محمدتقی حلی‌ساز گفت: با هماهنگی و تمهیدات بعمل آمده هم اکنون کار آماده سازی و انتقال تجهیزات پزشکی و درمانی ۲ بیمارستان صحرایی و ۱۶ درمانگاه در عرفات و منا شروع شده و تا ۷ ذی الحجه به اتمام خواهد رسید .

وی افزود : فعالیت بیمارستان و درمانگاه‌های مستقردرعرفات و منا از ۸ ذی الحجه برابر با ۱۸مرداد روز جمعه آماده ارائه خدمات درمانی به حجاج ایرانی هستند.

 دکتر حلی‌ساز با اشاره به بکار گیری بیش از ۴۰۰ کادر درمانی پزشکی در ایام تشریق گفت: تعداد ۱۲ دستگاه آمبولانس مرکز پزشکی هلال‌احمر ایران با تمام تجهیزات در منا و عرفات برای خدمت‌دهی به زائران آماده خواهند بود .

حلی‌ساز درخصوص استقرار بخش های مختلف بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت در عرفات و منا گفت: ازجمله بخش های بیمارستان صحرایی اورژانس، بستری زنان و مردان و تخصص‌های داخلی، قلب، زنان، روان‌پزشکی، چشم‌ پزشکی، ارتوپدی، عفونی، دندانپزشکی و داروخانه ، تجهیزات پزشکی ، آزمایشگاه و پرستاری است و برای ارائه بهترین و ایده آل ترین شکل خدمات درمانی به ضیوف الرحمن آماده هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به ماموریت اصلی این مرکز درحج تمتع اشاره کرد و گفت: مرکز پزشکی وظیفه اصلی خود را تامین سلامت زائران حج تمتع قرار داده و تمام تلاش خود را صرف می کند تا زائران سرزمین وحی با اطمینان از حضور امکانات و متخصصان مجرب ایرانی عرصه پزشکی و سلامت در کنار خود، بدون نگرانی از وضعیت جسمانی هرچه بیشتر از سفرشان بهره ببرند.