اخبار / استانی

آمادگی هلال‌احمر قم برای برگزاری دوره‎های آموزشی در مساجد

رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم از آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی در مساجد خبر داد.

۲ ماه قبل

آمادگی هلال‌احمر قم برای برگزاری دوره‎های آموزشی در مساجد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ سید حسن حسینی در افتتاحیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانون های مساجد، هلال احمر را بزرگترین سازمان مردم نهاد توصیف کرد و گفت: انجام کارهای جهادی، اعزام داوطلبان به مناطق مختلف، ارائه خدمات انسان دوستانه، تهیه جهیزیه، جمع آوری کمک ها و امدادرسانی در حوادث از فعالیت های هلال احمر است.
وی افزود: برخی مناطق به کمک اقتصادی و اجتماعی و … نیازمند است و هلال احمر با توجه به وظایف بشردوستانه خود برای کمک به مردم این مناطق فعالیت می‌کند و علاوه بر آن فعالیت های داروخانه ای و فیزیوتراپی در استان نیز انجام می شود و برخی پزشکان و پرستاران می توانند عضو داوطلب شده و خدمات ارائه دهند.
رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر قم گفت: معاونت امور جوانان ویژه افراد زیر ۲۹ سال است که علاقه‌مندان به فعالیت های فرهنگی را جذب می‌کند  و معاونت امداد و نجات نیز مرتبط با امدادرسانی در حوادث است و افراد می توانند با فراگیری آموزش های لازم با این معاونت همکاری کنند.
وی از معاونت آموزش و پژوهش به عنوان یکی از فلسفه های وجودی هلال احمر یاد کرد و گفت: آموزش های همگانی و خودامدادی از وظایف این معاونت است و به مردم یاد می دهد در هنگام حوادث به نجات خود و دیگران کمک کنند.
حسینی از آمادگی هلال احمر برای همکاری با کانون های مساجد و برگزاری دوره آموزشی خبر داد و گفت: مسجد یک پایگاه مستحکم مذهبی با حضور افراد پاک طینت به شمار می آید که دوست دارند به جامعه خدمت کنند و هلال احمر در خدمت این افراد است.