به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر حسن صفاریه، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: در پی وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در کرمانشاه، با توجه به پیش بینی شرایط نیاز احتمالی در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله، تیم های ارائه خدمات درمان اضطراری در استان کردستان در حالت آماده باش قرار گرفتند که به دلیل عدم نیاز منطقه به حضور آن‌ها، اعزامی انجام نشد.

وی افزود: همچنین یک تیم BHCU و یک تیم بیمارستان سریع الاستقرار با تجهیزات کامل از استان کرمانشاه شامل ۲۶ نفر از نیروهای هلال احمر، به صورت همزمان، به منطقه اعزام و سریعا مستقر شدند.

دکتر صفاریه در ادامه با بیان این مطلب که خسارات وارد شده به منطقه از نظر آسیب رسانی به زیرساخت های درمانی جزئی بوده است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه مشکل حادی نبوده و در حال حاضر نیروهای اعزام شده در مناطق روستایی در حال ارائه خدمات سرپایی به مصدومان هستند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: مصدومان ناشی از وقوع زمین لرزه حدود ۷۰۰ نفر بوده اند که به بیمارستان های سرپل ذهاب، قصر شیرین و گیلانغرب ارجاع و به صورت سرپایی درمان و ترخیص شده اند.