اخبار / اربعین 98 / استانی

آمادگی کامل هلال‌احمر استان هرمزگان برای ارائه خدمات به زائران در اربعین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به افزایش پست های بین جاده ای در مسیر تردد زوار اربعین از اعزام دو دستگاه آمبولانس و ۱۴امدادگر این استان به کشور عراق خبر داد.

۱ هفته قبل

آمادگی کامل هلال‌احمر استان هرمزگان برای ارائه خدمات به زائران در اربعین

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ علی اعمی برنطین با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر استان در مراسم اربعین حسینی گفت: پشتیبانی امدادی و درمانی در داخل و خارج از مرزها با استفاده از نیرو و تجهیزات هلال احمر از جمله برنامه های مهم جمعیت در آستانه اربعین حسینی به شمار می رود.

وی گفت: جاده های استان به دلیل قرار گرفتن در مسیر زوار از استان های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، زائران کشورهای پاکستان و افغانستانی زیربار ترافیک اربعین می رود که در سال جاری، افزایش دو برابری تردد ها نسبت به سال قبل پیش بینی می شود.

اعمی با بیان اینکه تمامی پایگاه‌های امدادی هرمزگان در مسیر اربعین آماده ارائه خدمات امدادی به زائران و کاروان‌های اربعین حسینی هستند، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در راستای ارائه خدمات به زائران اربعین علاوه بر فعالیت پایگاههای بین جاده ای اقدام به اعزام دو دستگاه آمبولانس و ۱۴نفر از اعضا و امدادگران خود به کشور عراق کرده است.

وی گفت: یک پست موقت امداد و نجات در روستای ملو واقع در ۲۰ کیلومتری شهرستان بندرلنگه و یک پست موقت امداد و نجات در روستای گلشن به دلیل قرار گرفتن در مسیر تردد زائران اضافه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر ۱۸ هزار زائر اربعین در جاده های هرمزگان تردد داشته اند، افزود: طی سال های اخیر هیچ حادثه ای در این محور رخ نداده و امیدواریم امسال نیز شاهد سفر امن زوار کربلا باشیم.