اخبار / ستادی

آمادگی کامل هلال احمر برای پوشش طرح امداد و نجات زمستانه

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: ۳ هزار و ۴۵۰ خودروی امدادی در طرح زمستانی به کار گرفته شده‌ است.

۱۲ ماه قبل

آمادگی کامل هلال احمر برای پوشش طرح امداد و نجات زمستانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در رزمایش طرح ترافیکی زمستانه اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با تکیه بر نیرو‌های جوان و دواطلب توانسته درتمام حوادث کشور حضور به موقع و اثرگذار داشته باشد.

وی افزود: سال گذشته از نظر نوع حوادث جز پر تنوع‌ترین سال‌ها بود و تقریبا تمام حوادث طبیعی در کشور رخ داد و هلال احمر در تمام این حوادث حضور داشت و سربلند بیرون آمد.

فتحی با بیان این که امداد و نجات در همه حوادث حضور فعال دارد، خاطر نشان کرد: حتی در حوادثی که متولی خاصی ندارد مثل کویر، جنگل و کوهستان، سازمان امداد و نجات حضور داشته و اقدام به امدادرسانی به هموطنان کرده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به این که امسال توان هلال احمر برای طرح زمستانی افزایش یافته است، گفت‌: در زمستان امسال هزار و ۲۴۵پایگاه در سراسر کشور ساماندهی شده و با حضور نیروهای متخصص و توزیع تجهیزات مناسب در بین آنها در آمادگی کامل برای طرح زمستانه قرار داریم.

فتحی با تاکید بر اینکه امسال ۲۴ بالگرد هلال احمر در سراسر کشور مستقر شده است افزود: ۳ هزار و ۴۵۰ خودروی امدادی نیز در طرح زمستانی به کار گرفته شده‌اند و روزانه ۴ هزار و ۴۲۵ تن از امدادگران در پایگاه‌های ما حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه تمامی شعب جمعیت هلال احمر در سراسر کشور آماده دریافت اطلاعات و ورود به عملیات های مورد نیاز هستند تاکید کرد: تلفن ملی ۱۱۲ هلال احمر به طور شبانه روزی آماده دریافت اطلاعات برای امداد رسانی است.