بهره مندی بیش از 5 هزار نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر قم

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از پنج هزار نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی جمعیت هلال احمر قم بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، امیرحسین علیمردانی اظهار کرد: پروژه بانک تجهیزات پزشکی امانی به منظور گسترش فرهنگ وقف و هبه یکی از موثرترین برنامه های داوطلبان هلال احمر به شمار می رود که از سال 85 به همت اعضا، داوطلبان و خیرین آغاز به کار کرد.
وی افزود: این طرح ابتکاری استان قم به دلیل مفید بودن در جمعیت هلال احمر در استان های دیگر و به صورت ملی در راستای اهداف عالی جمعیت هلال احمر که تسکین آلام بشری و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌هاست به منظور خدمت رسانی به عموم مردم و با هدف کمک به بیماران کم برخودار اجرا می‌شود.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با بیان اینکه تجهیزات پزشکی متنوعی در راستای نیاز مردم در این بانک موجود است، گفت: این بانک شامل تجهیزاتی چون تخت بیمارستانی، ویلچر، عصا، واکر، کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز و اقلام دیگر است که تمام این وسایل به صورت رایگان و امانی به مدت یک ماه در اختیار مراجعان قرار می‌گیرد.
علیمردانی افزود: تمامی فعالیت‌ها در بانک تجهیزات پزشکی امانی به صورت داوطلبانه و خیرخواهانه است و قطعات و وسایل موجود در این بانک به همت خیرین و کمک های داوطلبان استان تهیه و خدماتی که به مراجعه کنندگان به صورت رایگان ارائه می شود با حضور داوطلبانه خواهران و برادران اعضای داوطلب هلال احمر است.
وی اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از پنج هزار نفر از خدمات بانک تجهیزات پزشکی امانی هلال احمر قم بهره مند شدند.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به شیوع ویروس کرونا و افزایش مراجعه کنندگان به این بانک گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مبتلایان به این بیماری، دچار مشکلات حاد تنفسی می شوند و نیاز مبرم به دستگاه اکسیژن، اکسیژن ساز، مانومتر و دیگر وسایل پیدا می کنند، هلال احمر آمادگی دارد که کمک های نقدی و غیرنقدی مردم را جمع آوری کند و با ساماندهی و سازماندهی این کمک ها نسبت به تهیه ی دستگاه های اکسیژن و دیگر وسایل ضروری اقدام کند و در زمان مورد نیازخدمات شایسته و بهتری را به همشهریان ارائه کند.
علیمردانی افزود: همشهریان می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۴۹۷۸۶۴۴۰۲۰ بانک ملت با شناسه اختصاصی ۳۵۰۰۰۸۰۵۴۱۰۹ واریز کنند و یا تجهیزات پزشکی بلااستفاده در منازل خود را به جمعیت هلال احمر استان قم واقع در خیابان ساحلی نبش کوچه ۷ معاونت داوطلبان اهدا کرده و در این امر خداپسندانه شریک شوند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *