به همت جمعیت هلال احمر استان سمنان صورت گرفت؛ توزیع 3 هزار سبد غذایی در میان خانواده‌های کم برخوردار

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان از توزیع سه هزار سبد غذایی در میان خانواده های کم برخوردار استان خبر داد و گفت: این اقلام 2 میلیارد و ۴۷۴ میلیون و ۴۹۲ هزار ریال ارزش مالی داشته است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان از توزیع سه هزار سبد غذایی در میان خانواده های کم برخوردار استان خبر داد و گفت: این اقلام 2 میلیارد و ۴۷۴ میلیون و ۴۹۲ هزار ریال ارزش مالی داشته است.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، ابراهیم احسانی با اشاره به عملکرد جمعیت هلال احمر استان سمنان در قالب طرح های مختلف از جمله اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات در نوروز سالجاری در پایگاه های امداد و نجات، افزود: در این طرح ۴۵ پزشک داوطلب و ۸۵ پیرا پزشک داوطلب فعالیت کردند.
 وی با یادآوری اینکه در این طرح به ۴۶۸ نفر از مسافران خدمات امداد صورت گرفت، افزود: اجرای برنامه ملی فرشتگان رحمت در نوروز ۹۴ از دیگر برنامه ها بود که در این طرح تعداد سه هزار و ۴۵ سبد غذایی در میان خانواده های نیازمند شامل زنان سرپرست خانوار، معلولان، سالمندان، خانواده های زندانیان و دیگر اقشار نیازمند به ارزش دو میلیارد و ۴۷۴ میلیون و ۴۹۲ هزار ریال توزیع شد.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان تصریح کرد: بیشترین منابع مالی در اجرای این طرح از طریق اعضاء، داوطلب و خیران و نیکوکاران این جمعیت تامین شد.
احسانی همچنین اضافه کرد: اجرای ۲۸ پروژه حمایتی معیشتی ویژه مددجویان صورت گرفت که از این پروژه ها ۱۶ هزار و ۴۰۵ نفر نیازمند بهرمند شدند.
وی میزان کل مبلغ هزینه شده در این پروژه ها را پنج میلیارد و ۶۶۵ میلیون و ۵۶۲ هزار ریال ذکر کرد و افزود: طرح ملی همای رحمت (ویژه ماه مبارک رمضان) نیز با تهیه سه هزار و ۷۵۰ سبد غذایی و برپایی ۱۱۷ سفره مهربانی در استان به ارزش پنج میلیارد و ۷۴۸ هزار و ۹۵۰ هزار ريال اجرا شده است.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان تصریح کرد: در این طرح ۱۴ هزار و ۶۷۶ نفر از خانواده‌های نیازمند بهره مند شدند.
احسانی خاطرنشان کرد: این طرح با مشارکت ۳۶۵ خیر و یک هزار و ۱۰۰ نفر روز داوطلب، ۲۸۰ نفر روز پرسنل جمعیت هلال احمر به اجرا در آمد.
وی با بیان اینکه در این طرح ۱۱۷ سفره افطاری برپا شد، تاکید کرد: از این تعداد ۷۷ سفره در شهرها و ۴۰ سفره در روستاها برپا و ۱۶ هزار و ۹۵۵ نفر اطعام شدند.
به گفته معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان، در طول ایام ماه مبارک رمضان۱۷ چادر سلامت در استان برپا و به  یک هزار و ۸۲۵ نفر خدماتی از قبیل مشاوره پزشکی، سنجش فشار خون  ارائه شد.
احسانی همچنین به فراخوان انجام گرفته برای کمک به مردم مظلوم یمن نیز اشاره کرد و یادآور شد: در پی این فراخوان بیش از  ۳۷۰ میلیون ریال از سوی مردم استان در صندوق های مستقر در پایگاه های جمع آوری واریزشد.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان اجرای برنامه ملی حامیان(سلامت-کرامت انسانی) در شش ماه اول سال را از دیگر برنامه ها ذکر کرد و گفت: تعداد ۵۸ حامی در زمینه سلامت و کرامت بیش از ۴۳۶ میلیون ريال کمک نقدی و غیر نقدی به ۷۴۶ نفر نیازمند کمک کردند.
احسانی همچنین در خصوص عملکرد این معاونت در هفته سلامت گفت: در هفته سلامت با برپایی ۱۸ چادر سلامت در استان و ارائه خدمت به یک هزار و ۴۷۷ نفر از مردم و توزیع یک هزار و ۱۲۹ نسخه بروشور و اهدای خون توسط ۲۶۵ نفر داوطلب جمعیت استان و برگزاری ۳۷ دوره آموزشی در استان با حضور یک هزار و ۳۱۱ نفر از جمله برنامه ها بوده است.
وی اضافه کرد: ارایه خدمات از محل بودجه حمایتی برای ۹۴ مددجو به ارزش ۲۲۳ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۳۴۷ ريال و کمک به میزان ۳۷ میلیون ۴۷ هزار ريال برای حوادث و آتش سوزی برای ۱۳ نفر از دیگر برنامه های معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان در سالجاری بوده است.
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان به فعالیت ۷۰ خانه داوطلب در سطح شهر و روستاهای استان نیز اشاره و تصریح کرد: زمینه فعالیت های بشردوستانه و اجرای طرح های معاونت داوطلبان به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این خانه ها فراهم شده است.

کلمات کلیدی