اخبار

آیین تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست جدید سازمان جوانان برگزار شد/تاکید رئیس جمعیت هلال احمر بر ضرورت گسترش کمی و کیفی طرح دادرس

روز گذشته مراسم تکریم دکتر شهاب الدین صابونچی رئیس پیشین سازمان جوانان و معارفه علی گنج کریمی سرپرست جدید این سازمان با حضور دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر برگزار شد.

۴ هفته قبل

آیین تکریم و معارفه رئیس پیشین و سرپرست جدید سازمان جوانان برگزار شد/تاکید رئیس جمعیت هلال احمر بر ضرورت گسترش کمی و کیفی طرح دادرس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر در این مراسم دکتر علی اصغر پیوندی با اشاره به اهمیت دوران جوانی گفت: این رده سنی نیازمند برنامه ریزی دقیق است و باید روحیه این جوانان را به خوبی شناخت. همچنین انتظارات مقام معظم رهبری و دولت از سازمان های متولی در حوزه جوانان بسیار بالا است و تاکید زیادی بر رشد و تعالی و بالندگی این گروه دارند.
وی افزود: سازمان جوانان باید زمینه‌ساز حضور اکثریت جوانان را فراهم کند و در این زمینه باید از فضای مجازی، ظرفیت صدا و سیما بهره برد. این سازمان همچنین باید تعامل با سایر نهادهای همسو و فعال در حوزه جوانان را مورد تاکید قرار بدهد.
رئیس جمعیت هلال احمر گسترش شبکه های مویرگی، بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها و مدارس، ارتباط با تشکل های دانشگاهی و حوزه های علمیه تاکید کرد و ادامه داد: طرح دادرس از جمله طرح های موفق سازمان جوانان است که در راستای گسترش آن باید ظرفیت مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی را مد نظر قرار داده شود و باید از ظرفیت ۸ هزار مدرسه عبور کنیم. همچنین باید توسعه کمی و کیفی این طرح را نیز مدر نظر قرار داد.
پیوندی با اشاره به جذب اعضا در سازمان جوانان گفت: در این موضوع حتما باید با توجه به سند چشم انداز جمعیت، اعضای سازمان جوانان گسترش پیدا کند. جذب حداکثری سرلوحه کار قرارگیرد.
وی همچنین تاکید کرد: در خصوص استارتاپ ها و کارآفرینی باید به صورتی جدی و عملیاتی اقدام شود.
رئیس جمعیت هلال احمر همچنین گفت: موضوع ادغام سازمان جوانان و داوطلبان نیز موضوعی است که اساسا نباید مطرح شود این دو باید جداگانه وظایف خود را انجام دهند.