اخبار / استانی

انتخاب اثر ادبی عضو جوان هلال‌احمر به عنوان کتاب برتر سال از سوی روزنامه«لوموند»

روزنامه «لوموند» فرانسه امسال کتاب «آوای شب» اثر «سجاد آقایی» از اعضا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ایوان را به عنوان کتاب برتر سال معرفی کرد.

۶ ماه قبل

انتخاب اثر ادبی عضو جوان هلال‌احمر به عنوان کتاب برتر سال از سوی روزنامه«لوموند»

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، کتاب “آوای شب” نویسنده جوان عضو هلال احمر از بین نویسنده های خارجی، برترین کتاب بین المللی، از سوی روزنامه لوموند فرانسه انتخاب شد.

این نویسنده جوان که فعالیت خود در سازمان جوانان هلال احمر را از سال ۸۷ آغاز کرده است،در این خصوص توضیح داد: این کتاب یک اثر تمثیلی اجتماعی است، و تنهایی انسان امروز را به تصویر می کشد که در کشاکش با پوچی وتنهایی انسان سرگردان امروز است که تلاش می کند راه نجاتی برای خود انتخاب کند که با توصیف شب ادغام شده است.

«آقایی» با بیان این که این کتاب در ایران به عنوان کتاب سال کافه کتاب “مهاجر” انتخاب و در انتشارات نسل نو اندیش هم منتشر شده است.اذعان کرد:یک هزار نسخه از این کتاب توسط نشر «مهر آیش» در استان ایلام چاپ شده است و در کشور فرانسه نیز ۲۰ هزار نسخه به چاپ رسیده است که ۱۵ هزار نسخه آن تاکنون به فروش رفته است.

بیوگرافی نویسنده

آقایی کار نویسندگی را از ۱۳ سالگی شروع می کند و با نوشتن چند داستان کوتاه به محفل ادبی استان ایلام معرفی می شود. در سال ۹۴ نوشتن رمان “آوای شب” را آغاز و در سال ۹۶به چاپ می رساند.این عضو جوان هلال احمر، که متولد ۱۳۷۳ و ساکن شهرستان ایوان است به پیشنهاد یکی از دوستانش کتاب «آوای شب» را در سال گذشته به زبان فرانسه ترجمه و در کشور فرانسه هم به چاپ  می رساند. روزنامه لوموند فرانسه که هر ساله از بین نویسنده های خارجی، یک کتاب را به عنوان بهترین اثر انتخاب می کند امسال کتاب «آوایی شب»را به عنوان کتاب برتر سال این مجله معرفی کرد.