اخبار / استانی

اجرای طرح “رقابت در خدمت” در هلال احمر استان قم

مدیر عامل هلال احمر قم، با بیان این که ۲۲ هزار عضو در این جمعیت فعال هستند، گفت: هلال احمر استان برای پنجمین سال متوالی در سال گذشته در حوزه جوانان به عنوان دستگاه برتر در غنی سازی اوقات فراغت انتخاب شد.

۴ ماه قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گل فشان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس، با بیان اینکه هلال احمر افتخار می کند که به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ مردمی کشور در تمام حوادث به سرعت به یاری مردم می شتابد، افزود: در سیل فروردین ماه امسال نیز این جمعیت خدمات بسیار خوب و گسترده ای به آسیب دیدگان این حادثه ارائه کرد.

وی با بیان این که عملیات امدادرسانی به سیل زدگان در ایران بسیار قوی تر و سریع تر از کشورهای پیشرفته بود، گفت: قدرت رسانه ای کشورهای پیشرفته موجب شده تا تصور شود که امدادرسانی آنها در حوادث، بسیار قوی تر است ولی طبق آمار این طور نیست.

گل فشان، جوانان را پشتوانه قوی هلال احمرقم دانست و اظهار کرد: جوانان داوطلب، آموزش دیده و مردمی این جمعیت در حوادث مختلف به خوبی نقش آفرینی می کنند و در کمترین زمان به یاری حادثه دیدگان می شتابند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم تصریح کرد:حادثه سیل در ابتدای امسال به ویژه سیل لرستان، جشن های نیمه شعبان و نوروز ۹۸ از جمله حوادث ومناسبت هایی بود که از ابتدای امسال تاکنون هلال احمر در آن مشارکت کرده و کارنامه موفقی را در کنار دستگاه های مختلف امدادی به ثبت رساند.

گل فشان با اشاره به این که جمع آوری،تفکیک و ارسال به موقع هدایای مردم به سیل زدگان نشان از حضور پررنگ داوطلبان این جمعیت در سال اخیر است.گفت:هلال احمر تنها متولی آموزش همگانی برای کاهش آسیب های ناشی از حوادث است و توجه به آموزش های هلال احمر و شرکت در این دوره ها موجب می شود تا در حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی آسیب های ناشی از این حوادث کاهش چشمگیری داشته باشد.

گل فشان گفت: بالغ بر ۱۰۶ خانه هلال در سطح استان وجود دارد که درآنها آموزش ها مختلف امدادی به مردم داده می شود.

 محمد گل فشان، همچنین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم از اجرای طرح “رقابت در خدمت” با هدف پاسخگویی چهره به چهره مسئولان جمعیت و مردم همزمان با هفته هلال احمر خبر داد.

همچنین برپایی چادر آموزشی با هدف ارائه آموزش های امداد وکمک های اولیه به صورت همگانی از دیگر فعالیت های معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم در نماز جمعه این هفته بود.