اخبار / استانی

اجرای طرح ملی امداد ونجات نوروزی با فعالیت ۱۰۹ پایگاه امدادی در خراسان رضوی

مدیرعامل هلال احمر خراسان‌رضوی گفت: از ۲۵ اسفند ماه سال‌جاری «طرح ملی خدمات نوروزی امداد و نجات» در سراسر خراسان رضوی اجرا خواهد شد.

۲ هفته قبل

اجرای طرح ملی امداد ونجات نوروزی با فعالیت ۱۰۹ پایگاه امدادی در خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی در نشست‌خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: ‌جمعیت هلال احمر در راستای تحقق اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی، برای ارائه خدمات امداد، نجات و خدمات اجتماعی جهت تسکین آلام آسیب‌دیدگان از ۲۵ اسفند «طرح ملی خدمات نوروزی» را در سراسر کشور اجرا می‌کند.

دکتر احمدی با اشاره به اهداف سازمان امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ۱۰۹ پایگاه امداد و نجات در مسیرهای پرتردد استان خراسان رضوی تا ۱۷ فروردین در خدمت مجاورین و زائرین خواهند بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین ارتقاء سطح آگاهی مردم و ترویج پیشگیری با استفاده از فناوری‌های نوین در جهت کاهش خطرات سفر از دیگر اهداف سازمان امداد و نجات است. وی در ادامه با اشاره به دیگر اهداف سازمان جمعیت هلال احمر خراسان‌رضوی گفت: ترویج فرهنگ بشر دوستی، کمک به خانواده‌های سالمندان، افزایش اثر‌بخشی فعالیت داوطلبان و افزایش سرمایه اجتماعی جمعیت برای گسترش خدمان عام المنفعه در ایام نوروز اجرا می‌شود.

دکتر احمدی افزود: ۸۰۷ نفر عضو سازمان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌رضوی در ایام نوروز در طرح ایمنی و سلامت به ارائه خدمات مشغول خواهند بود. ‌وی در ادامه با اشاره به رویکرد ایمنی و کاهش تلفات ترافیکی از سوی هلال احمر خراسان رضوی، گفت: در یک ماه اخیر مدرن‌ترین خودروهای امداد و نجات به ارزش ۶ میلیارد تومان دریافت شده است که  از آن برای طرح نوروزی استفاده خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: همچنین ۴۶ دستگاه اتوبوس و آمبولانس و یک فروند بالگرد در طرح نوروزی خدمت رسانی خواهند کرد. وی در ادامه با اشاره به ایجاد پایگاه‌های ایمنی و سلامت در طرح سازمان جوانان در استان خراسان رضوی در ورودی شهرها گفت: به مدت ۱۹ روز خیمه‌های نمادین با استفاده از ظرفیت روحانیون و با همکاری حوزه علمیه خراسان رضوی در این ایام پاسخگو شهروندان خواهند بود.

دکتراحمدی در ادامه تصریح کرد: در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین که افزایش چشمگیر سفرهای درون شهری راخواهیم داشت، سامانه‌های امدادی و بشر دوستانه ایجاد خواهد شد و ۲۰ هزار نفر از اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در ۱۲۲۶ پایگاه سیار حضور خواهند داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به فرهنگ‌سازی مناسب برای بهبود رفتارهای ترافیکی شهروندان گفت: تشویق رانندگان به مطالعه و همچنین پویش ملی بهرفت برای ارتقا سطح آگاهی رانندگان در ایام نوروز اجرا خواهد شد. وی با اشاره به برنامه‌های جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برای چهارشنبه آخر سال و کاهش تلفات ناشی از مراسم گفت: تمام تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به عنوان نیروهای خط دو و پشتیبان در خدمت مردم خواهند بود.