اخبار / استانی

اجرای طرح نوروزی هلال احمر در استان ایلام با تلاش ۲۵۰ امدادگر

جلسه هیات مدیره، شورای معاونین و مدیران جمعیت هلال احمر استان ایلام با موضوع خدمات جمعیت هلال احمر در طرح های نوروزی برگزار شد.

۱ ماه قبل

اجرای طرح نوروزی هلال احمر در استان ایلام با تلاش ۲۵۰ امدادگر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در استان ایلام پیشاپیش سال جدید و میلاد حضرت امام علی (ع) را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، رهبر فرزانه انقلاب و همکاران در جمعیت هلال احمر تبریک عرض گفت.

حجت اسلام والمسلمین الیاسی از تلاش و کوشش مجموعه جمعیت هلال احمر در این سال تشکر و قدردانی کرد و گفت: حضور فعال همکاران عزیز در برنامه های فرهنگی باعث شدکه جمعیت هلال احمر استان چندین سال متوالی به عنوان دستگاه برتر از بین مجموعه دستگاه های اداری که در سطح استان وجود دارد انتخاب شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام با بیان اینکه یک سرمایه های خوبی از منابع انسانی در هلال احمر وجود دارد، گفت: چه در داخل جمعیت و چه در محیط بیرون از جمعیت هلال احمر چهره های برجسته و قابل قبولی دارند که این ها سرمایه های عظیم و پشتوانه ای برای هلال احمر هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام با بیان اینکه تعطیلات نوروز را با کیفیت و خدمات بهتری نسبت به سال گذشته به مسافرین نوروزی ارائه می دهیم، افزود: خوشبختانه امسال با بارش ها و طبیعیت خوبی که استان دارد قطعاً این مسئله بر جذب مسافرین نوروزی که علاقه زیادی به طبیعت استان دارند تاثیر گذار خواهد بود و ما با حجم عظیمی از مسافرین نوروزی در استان روبرو خواهیم بود.

حسین عارفی با اشاره به طرح امداد و نجات نوروزی گفت: در مسیر ایلام به بدره در نزدیکی منطقه تفریحی و گردشگری تنگه رازیانه یک پایگاه موقت امداد و نجات جاده ای همزمان با شروع طرح استقرار پیدا کرد.

وی با بیان اینکه امسال ۲۵۰ امدادگر در این طرح مشارکت دارند، افزود : فعالیت پایگاه های امداد و نجات جاده  ای هلال احمر از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده و تا ۱۷ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از استقرار بالگرد در استان خبر داد و یاد آور شد: تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر برای پوشش به حوادث احتمالی در این ایام همراه بالگرد خواهند بود.

وی با بیان اینکه رفتار ما مایه دلگرمی اعضاء امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطلبان باشد، تاکید کرد: روسای شعب همراه و همگام اعضا باشند چون که بخشی از بهترین اوقات خودشان را در اختیار جمعیت قرار می دهند.

وی در ادامه به طرح داوطلب یار اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح مجموعه ایی از پزشکان هم در EOC و هم در پایگاه ها مستقر می شوند و خدمات درمانی به مسافرین نوروزی انجام می دهند.

وی ادامه داد: در طرح فرشتگان رحمت کمک های خیرین جمع آوری می شود و با بسته بندی آنها و حفظ کرامت انسانی در بین نیازمندان توزیع می شود.

وی افزود: طرح نیابت از دیگر برنامه های معاونت امور داوطلبان استان در ایام نوروز است که در راستای اجرای فعالیت های بشر دوستانه و تحقق اهداف عام المنفعه ، اعضاء و داوطلبان هلال احمر کمک های خود را به خانواده هایی که گرفتاری خاصی دارند خواهند داد و نیاز آن خانواده را برآورده خواهند کرد.