اخبار / استانی

اجرای موفق مانورهای زلزله در مدارس زنجان برای آمادگی دانش‌آموزان و خانواده‌ها

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس ارزیابی سازمان مدیریت بحران کشور، جمعیت هلال‌احمر این استان جزء استان های نمونه در اجرای بیستمین مانور زلزله در مدارس سطح کشور معرفی شد.

۶ روز قبل

اجرای موفق مانورهای زلزله در مدارس زنجان برای آمادگی دانش‌آموزان و خانواده‌ها

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی گفت: بیستیمن مانور زلزله مدارس در استان زنجان با شعار” مدرسه ایمن  – جامعه تاب آور” اجرا شد.

وی تاکید کرد: زلزله؛ از حوادثی است که به طور معمول خسارت های زیاد جانی و مالی دارد و باید بتوانیم با آموزش برای گروه های مختلف، مردم را برای مقابله با این حادثه آماده کنیم تا خسارت های ناشی از آن کاهش یابد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان این که دانش آموزان بهترین سفیران و نمایندگان انتقال اطلاعات و آگاهی های خود به خانواده ها هستند، گفت: بهترین راه بالا بردن سطح توانمندی جامعه در برابر زلزله از طریق دانش آموزان است. بر این اساس روند ارتقای سطح توانمندی جامعه براساس چارچوب برنامه “مدارس ایمن – جامعه تاب‌آور”؛ بازنگری و تلاش شد تا مدارس ایمن در برابر زلزله به کانون ارتقای ایمنی و پایگاه مدیریت بحران در سطوح محلی تبدیل شود.

وی یادآور شد: با توجه به افق چشم انداز برنامه “مدرسه ایمن– جامعه تاب‌آور”، بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با رویکرد جامعه محور در سطح مدارس استان زنجان برگزار و خوشبختانه این استان جزو یکی از استان های برتر در برگزاری این مانور شد.