اخبار / ستادی

اجرای «نذر آب۲» و بهره مندی بیش از ۹۰۰ نفر از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر قم/ خدمت‌رسانی تیم سحر قم در مناطق محروم

 معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم، از بهره مندی ۹۲۰ نفر از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر قم در روستای پشامک بخش سرباز استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: فعالیت‌های متنوع تیم سحر معاونت امور جوانان استان قم در استان سیستان و بلوچستان همزمان با اجرای طرح ملی نذر آب ۲، ادامه دارد.

۱ ماه قبل

اجرای «نذر آب۲» و بهره مندی بیش از ۹۰۰ نفر از خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر قم/ خدمت‌رسانی تیم سحر قم در مناطق محروم

به گزارش روابط‌عمومی هلال احمر استان قم، امیرحسین علمیردانی با تشریح فعالیت‌های نخستین روز اجرای نذر آب ۲ و حضور کاروان سلامت هلال احمر قم در بخش سرباز و روستای پشامک سیستان و بلوچستان، گفت: در نخستین روز ۱۰۷ نفر از خدمات پرستاری شامل تزریقات، بخیه و درمان های سرپایی استفاده کردند و همچنین در این روز ۱۰۳ نفر توسط متخصص ریه، ۲۸۱ نفر توسط متخصص اطفال و ۷۱ نفر توسط متخصص زنان معاینه شدند.

وی گفت: در اولین روز از اجرای این طرح ۱۷۲ نفر از خدمات پزشک عمومی و ۵۱ نفر از خدمات دندانپزشکی و ۵ نفر مشاور مامایی استفاده کردند، همچنین ۵۰ نفر از بانوان در طرح بزرگ نذر آب ۲ در بخش سرباز و روستای پشامک در جهت پیشگیری از دیابت آموزش دیدند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به این موضوع که دکتر مظفری از پزشکان همراه کاروان اقدام به خرید تانکرهای آب برای منطقه پشامک و بخش سرباز به مبلغ ۳۰ میلیون تومان کرد، افزود: بر اساس هماهنگی‌ها تا دو روز آینده تانکرها به شهرستان سرباز منتقل می شود.

وی افزود: همچنین تیم سحر معاونت امور جوانان استان قم با همراهی تیم متخصص معاونت داوطلبان در مناطق اجرای طرح ملی نذر آب ۲، اقدام به ارائه خدماتی با رویکرد درمانی، فرهنگی، آموزشی و حمایتی کرد. همچنین اجرای بازی های گروهی و ایجاد شور و نشاط در بین کودکان روستای پشامک شهرستان سرباز، برگزاری مسابقه نقاشی و نمایش خلاق کودکانه از برنامه های این تیم در این مناطق بود.

علیمردانی با اشاره به حضور تیم سحر جوانان در اجرای طرح نذر آب ۲ در روستای پشامک شهرستان سرباز، اظهار کرد: حضور مشاورین و ارائه مشاوره روانشناسی به والدین کودکان در چادرهای سیار تیم سحر از دیگر خدمات این تیم در کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان قم است. همچنین اقلام فرهنگی همچون لوازم التحریر، کیف مدرسه و اسباب بازی نیز در میان کودکان این منطقه توزیع شد.

وی افزود: دکترگل فشان، مدیرعامل و حجت الاسلام والمسلمین قاسمی نیا، عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان قم نیز با حضور در جمع کاروان سلامت قم در شهرستان سرباز فعالیت های تیم سحر را از نزدیک رصد کرد.