اخبار / ستادی

اجلاس مدیران و روسای شعب(۷)/ضرورت توجه به معیشت کارکنان و تجهیزات لجستیکی پایگاه های امدادی

رئیس جمعیت هلال احمر از برنامه این جمعیت برای توجه به معیشت کارکنان این جمعیت و همچنین تقویت تجهیزات لجستیکی پایگاه های امدادی خبر داد.

۱ ماه قبل

اجلاس مدیران و روسای شعب(۷)/ضرورت توجه به معیشت کارکنان و تجهیزات لجستیکی پایگاه های امدادی
به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی با بیان اینکه این جمعیت ۹۵ سال قدمت دارد و دراین سال ها افراد زیادی در جهت ارتقا این نهاد مردمی تلاش کرده اند، گفت: باید دست به دست هم دهیم تا به اهداف عالی جمعیت هلال احمر که در این سالها ترسیم شده است، دست یابیم. هم اکنون پایداری درآمدهای مالی در جمعیت مشهود است،اما این درآمد گاهی اوقات زیاد و در بیشتر مواقع کم است و این موضوع در انجام ماموریت ها خلل ایجاد می کند.
 
اقدامات قابل قبول هلال احمر در زلزله کرمانشاه
دکتر پیوندی به اقدامات قابل قبول جمعیت هلال احمر در خدمت رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه اشاره و اظهارد کرد: جمعیت هلال احمردر زلزله کرمانشاه به وظیفه خود به خوبی عمل کرد. حادثه هیچگاه خبر نمی کند، امکان دارد در هر لحظه زلزله ای در تهران به وقوع بپیوندد و لازم است جمعیت هلال احمر در این زمینه آماده باشد.
وی به لزوم تقویت تجهیزات لجستیکی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: تجهیزات لجستیکی جمعیت در پایگاه های امدادی و شعب نیازمند تقویت است، انبارهای امدادی هم اگر چه کامل هستند و در زمان وقوع حوادث پاسخگوی نیاز مردم خواهند بود اما با استانداردهای بین المللی کمی فاصله دارند.
 
ضرورت حفظ اصل یگانگی جمعیت هلال احمر
رئیس جمعیت هلال احمر درباره لزوم حفظ اصل یگانگی این جمعیت، بیان کرد: هلال احمر یک ید واحد است و تمامی پرسنل و کارکنان این جمعیت که در هر نقطه ای از کشور مشغول به خدمت هستند باید دست به دست یکدیگر دهند تا در جهت حل مشکلات گام برداریم.
وی درباره استفاده جمعیت هلال احمر از تکنولوژی های روز دنیا در زمینه جذب و نگهداشت داوطلبان و اعضای جوانانا جمعیت هلال احمر، گفت: باید در این زمینه راه های متفاوتی انتخاب شود و از تکنولوژی های روز دنیا در زمینه جذب و نگهداشت داوطلبان استفاده کرد.
 
آموزش؛ اصل مهم در فعالیت های هلال احمر
رئیس جمعیت هلال احمر آموزش را اصل مهم در فعالیت های هلال احمر دانست و تاکید کرد: باید نگاه های جدیدی به آموزش ها  داشته باشیم، مردم کشور ما شناخت کافی از اهداف و عملکرد هلال احمر ندارند و این نهاد مردمی و امدادرسان را به عنوان نخستین نهاد امدادرسان و کمک رسان می شناسند.
به گفته وی، استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در زمان انجام عملیات در هر نقطه از کشور ضروری است.
دکتر پیوندی به لزوم توجه به معیشت کارکنان و امدادگران اشاره کرد و افزود: براساس بررسی های انجام شده از هشت هزار و ۵۰۰ تن از کارکنان جمعیت، ۶ هزار و ۸۰۰ تن حقوق کمتر از سه میلیون تومان می گیرند و در این زمینه رایزنی های لازم را با سازمان امور استخدامی کشور انجام داده ایم  تا در این زمینه مساعدت هایی صورت گیرد.
 
تقویت ارتباط میان هلال احمر با سازمان های مردم نهاد
دکتر پیوندی با تاکید بر اینکه مردم ما، خیر نیکوکار و نوعدوست هستند و در زمان وقوع زمین لرزه کرمانشاه و کمک به مردم مسلمان میانمار حقیقتا خوب ظاهر شدند، خاطرنشان کرد: باید ارتباط جمعیت هلال احمر با خیرین، نیکوکاران، سازمان های مردم نهاد تقویت شود تا در این زمینه قوی تر از قبل ظاهر شویم.
 
ضرورت چابک سازی ستاد و پویایی صف

دکتر محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر هم در این مراسم به ارائه جمع بندی های خود از کارگاه ها و جلسات برگزار شده، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کارگاه ها و برنامه ها به خوبی برگزار شد و شخصا از میان این بحث ها خیلی چیزها آموختم. ما تمام نتایج که در هر کارگاه مطرح شد را دریافت خواهیم کرد و از آن استفاده می کنیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در مورد جمع بندی خود در زمینه کارگاه ها و جلسات اجلاس، افزود: یکی از مسائلی که باید در برنامه های ما نظر قرار بگیرد اقدام در حیطه وظایف جمعیت هلال احمر است. در حوادث و مسائل مختلف در حال حاضر هر زمانی که نیازی وجود دارد درخواست می کنند ورود پیدا کنیم. اما آیا قرار است در هر قسمتی هر کاری را انجام دهیم یا باید این فعالیت ها بر اساس اصول مشخص انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت چابک سازی ستاد و پویایی صف گفت: هر چه ستاد سبک تر باشد و صف ما تحرک بیشتری داشته باشد نتیجه بهتری خواهیم داشت. باید کارهایی کنیم که علاقه مندی به خدمت در صف زیاد و در ستاد کمتر شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر حضور مدیران در صحنه را از دیگر ضروریاتی دانست که باید مورد توجه قرار بگیرد و گفت: یکی از مشکلاتی که ما در کشور داریم این است که سرلشکر و فرمانده زیاد داریم اما سرباز در صحنه کم داریم.

پیروی باید اشاره به اینکه موضوع آموزش همگانی و آموزش پرسنل باید نهادینه شود. آموزش همگانی بسیار با اهمیت است. در یک حادثه اولین افرادی که سر صحه حاضر می شوند افراد خودروی عقبی هستند و یا در زلزله خود مردم هستند که حضور دارند و می توانند کارهایی بسیار عظیم تر انجام دهند. در اینجاست که نقش سازمان داوطلبان و جوانان اهمیت پیدا می کند. پرهیز از بخشی نگری داخلی و خارجی از دیرکر موارد مورد نظر دبیر کل جمعیت هلال احمر بود و بر آن تایید کرد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر همچنین افزود: ما تاکید داریم که شاخص ها در تمام زمینه ها مشخص شود. تشکیل تیم های تحقیق و توسعه در سازمان ها و معاونت ها و استان از برنامه هایی است که مد نظر قرار دادیم و با استفاده از این تیم ها می توانیم صحیح ترین تصمیم را بگیریم.

وی با تاکید بر ایجاد یک جنبش نرم افزاری در جمعیت هلال احمر و به روز شدن اطلاعات گفت: داشتن اطلاعات به روز از تمام بخش ها می تواند کمک کند تا بدانم در هر زمینه چه شرایطی داریم.نظام مند کردن و جمع اوری اطلاعات و به روز رسانی اطلاعات شکل خواهد گرفت.

پیروی افزود: قانونمند کردن استخدام اعطای تسهیلات و تخصیص اعتبارات بر اساس اولویت ها و برنامه های ابلاغی بسیار مهم است. کسانی که که پیشنهادات مدون در این رابطه دارند برای ما بفرستند تا به زودی شاخص هایی برای روند استخدام ها بگذاریم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر به ضرورت توجه به مسائل فرهنگی هم اشاره کرد و گفت: ارتقای فرهنگی درون سازمانی و برون سازمانی از موارد بسیار مهم است. یکی از معضلات کشور تصادف ها و تعداد کشته ها و مجروحین و سایر عوارض است. جاده و خودرو ایمن در کاهش تلافت تاثیر دارد اما اگر همین شرایط در جایی باشد که اموزش ها داده شده باشد قطعا تلفات کمتر خواهد بود. این فرهنگ سازی به نوعی رسالت ما در جمعیت هلال احمر است.