اخبار / استانی

احداث بزرگترین پایگاه امداد و نجات بین شهری در گردنه الماس اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: بزرگترین پایگاه امداد و نجات بین شهری در گردنه الماس واقع در مسیر خلخال به اسالم احداث می شود.

۱ ماه قبل

احداث بزرگترین پایگاه امداد و نجات بین شهری در گردنه الماس اردبیل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی در بازدید از پایگاه امداد و نجات بین شهری خلخال با اعلام این خبر افزود: این پروژه به مساحت ۸۸۰ مترمربع در ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متری از سطح دریا احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در طراحی پایگاه از سازه‌های با قدرت و مقاوم استفاده شده است، گفت: این پروژه ۳۷ میلیارد ریال نیاز دارد که تاکنون ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه جاده خلخال به اسالم از جاده های پرتردد و برف گیر استان است، گفت: گردنه الماس خلخال به عنوان سخت‌ گذرترین گردنه استان اردبیل است و ما به دنبال تقویت ارائه خدمات در این گردنه هستیم تا امدادگران و نجاتگران در کمترین زمان به محل حادثه احتمالی برسند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: با توجه به ضرورت احداث پایگاه با امکانات مناسب برای اسکان موقت و اضطراری مسافران در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک، احداث این پایگاه از گذشته مورد توجه جمعیت هلال احمر استان اردبیل بود، عملیات اجرایی و عمرانی پایگاه شروع شده است.

معبودی در سفر به شهرستان خلخال همچنین از جمعیت هلال احمر شهرستان خلخال و پایگاه بین شهری اسالم نیز بازدید کرد.