اخبار / استانی

احداث و راه‌اندازی ۷ پایگاه امداد و نجات بین‌شهری در خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: پایگاه های امداد و نجات هلال احمر در کنار پایگاه های اورژانس و پلیس راه لازم و ملزوم و مکمل همدیگر در نجات جان مسافران و رسیدگی به حوادث جاده ای هستند.

۲ ماه قبل

احداث و راه‌اندازی ۷ پایگاه امداد و نجات بین‌شهری در خوزستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، علی خدادادی در مراسم کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بین شهری شهید دستیاری امیدیه در محور امیدیه ـ دیلم گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و حمایت استاندار خوزستان در خصوص تأمین اعتبار لازم برای احداث پایگاه های امداد و نجات بین شهری در استان، عملیات اجرایی احداث ۶ پایگاه امداد و نجات جاده ای آغاز شده است.

وی گفت: کلنگ احداث ۲ پایگاه از این ۶ پایگاه امداد و نجات جاده ای زده شده و امیدواریم که با حمایت شورای برنامه ریزی و فرماندار شهرستان امیدیه، بتوانیم این پایگاه را هرچه سریع تر در این منطقه پرخطر احداث کنیم.

مدیرعامل جمیت هلال احمر خوزستان گفت: تأمین اعتبار لازم به مبلغ ۳۳۰ میلیون تومان در سال ۹۷ انجام شده و پیمانکار از فردا آغاز به کار می‌کند و ۵۵۲ میلیون اعتبار مورد نیاز باقیمانده در سال ۹۸ نیز توسط شورای برنامه ریزی امیدیه تصویب شده است.

وی گفت: احداث و راه اندازی ۷ پایگاه امداد و نجات بین شهری از سال قبل در دستور کار هلال احمر خوزستان قرار گرفته و ساخت این پایگاه ها در شهرستان های شوش، باوی، مسجدسلیمان، دشت آزادگان، آغاجاری و امیدیه آغاز شده است. در روزهای آینده، کلنگ ساخت و راه اندازی پایگاه امداد و نجات گلگیر در محور مسجدسلیمان ـ هفتکل نیز زمین خواهد خورد.

خدادادی ابراز امیدواری کرد: با حمایت فرماندار و شورای برنامه ریزی امیدیه، احداث و راه اندازی این پایگاه زمینه ساز کاهش مخاطرات و حوادث جاده ای باشد.

وی گفت: این پایگاه شامل بخش های ویژه برای عملیات امداد جاده ای، محلی برای اسکان اضطراری مسافران در راه مانده و پد مخصوص فرود بالگرد برای ارائه خدمات امداد هوایی به ویژه در ایام نوروز است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در کنار پایگاه های اورژانس و پلیس راه لازم و ملزوم و مکمل همدیگر در نجات جان مسافران و رسیدگی به حوادث جاده ای هستند.

وی یادآور شد: خوشبختانه این مساله در احداث این پایگاه در این مکان پیش بینی شده اما پایگاه های هلال احمر علاوه بر ارائه خدمات امدادی، مرکز خدمات بشردوستانه به مناطق محروم اطراف این پایگاه ها هستند که می تواند نقطه امیدی برای جوانان و داوطلبان هلال احمر باشد تا بتوانند در مسیر محرومیت زدایی و توانمندسازی افراد آسیب پذیر منطقه اقدام کنند.