اخبار / استانی

احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر مسجدسلیمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر با زیربنای ۳۲۴ متر مربع کلنگ زنی و عملیات ساخت آن آغاز شد.

۱ ماه قبل

احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر مسجدسلیمان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، علی خدادادی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۵۷ شهید شهر گلگیر در آیین کلنگ زنى پایگاه امداد و نجات بین شهری گلگیر گفت: امیدواریم با تأسی از شهدای گرانقدر و با تلاش بی وقفه بتوانیم خدمتگذار مردم شهیدپرور این منطقه باشیم.

وی گفت: شهرستان مسجدسلیمان مطالبات به زمین مانده زیادى دارد که به دلیل محرومیت مفرطی که در این منطقه وجود دارد، ضرورت توجه مضاعف در همه زمینه ها احساس می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: خدماتی که این شهرستان در سال های دفاع مقدس به کشور ارائه کرد، هیچگاه فراموش نشده و وظیفه همه مسئولان است که غبار محرومیت را از این شهرستان شهیدپرور بزدایند.

خدادادی گفت: شهرستان مسجدسلیمان به ویژه شهر گلگیر با پتانسیل ها و ظرفیت هایی که دارد، می تواند در زمینه های مختلف و به خصوص صنعت گردشگری توسعه پیدا کند.

وی گفت: با احداث این پایگاه علاوه بر خدمات امدادی، زمینه ارائه خدمات بشردوستانه و عام المنفعه در راستای توانمندسازی و رفع محرومیت در منطقه فراهم می شود.

خدادادی گفت: این پایگاه هفتمین پایگاهی است که طبق برنامه ریزی های پیش بینی شده عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

نماینده مردم مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: با توجه به فاصله زیاد شهر گلگیر از شهرهای مسجدسلیمان و هفتکل، احداث پایگاه امداد و نجات در محدوده این شهر در ارائه خدمات امدادی در زمان طلایی بسیار مؤثر است.

علی عسکر ظاهرى در آیین کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر مسجدسلیمان با تقدیر از تلاش های انجام شده برای احداث این پایگاه در محور مسجدسلیمان – هفتکل گفت: این پایگاه در کنار پایگاه شهدای عنبر در محور مسجدسلیمان – لالی دومین پایگاهی است که در محدوده این شهرستان احداث شده و موجب ارتقاء ایمنی و رسیدگی سریع و مؤثر به حوادث جاده ای می شود.

وی با تقدیر از فعالیت های جمعیت هلال احمر خوزستان در ایام زلزله مسجدسلیمان گفت: با توجه به فاصله زیاد شهر گلگیر از مسجدسلیمان و همچنین هفتکل و برای استفاده بهینه از زمان طلایی برای ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث جاده ای، این پایگاه احداث می شود.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: این گونه فعالیت های عمرانی در حوزه خدمت به مردم به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته، باعث امیدزایی بیشتر در کشور می شود.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان نیز در این مراسم گفت: حضور و امدادرسانی نیروهای امداد و نجات در کوتاهترین زمان در وقوع حوادث می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.

حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی گفت: احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری در محدوده شهر گلگیر امری مهم و نیازی ضروری برای منطقه محسوب می شود.

وی با تقدیر از نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در پیگیری موضوع احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای در این بخش گفت: حضور و امداد رسانی نیروهای امداد و نجات در کوتاهترین زمان در وقوع حوادث می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.

سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان با حادثه خیز خواندن جاده مواصلاتی بخش گلگیر و همچنین وسعت زیاد این منطقه بین کرد: با پیگیری های انجام شده طی روزهای آتی عملیات مجدد اجرایی بهسازی و آسفالت شدن برخی از نقاط حادثه خیز جاده مسجدسلیمان ـ گلگیر آغاز می شود تا برخی از نگرانی های جاده اصلی بخش گلگیر برطرف شود.

حجتی نیا با تقدیر از تلاش های مدیرعامل و عوامل جمعیت هلال احمر خوزستان در احداث پایگاه امداد و نجات شهدای گلگیر تصریح کرد: امیدواریم با اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مسئولان و مردم و بهره گیری از ظرفیت های منطقه و کمک دولت و خیّران بتوانیم شاهد افتتاح پروژه های مختلف در شهرستان و به ویژه این بخش باشیم.