اقدامات سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در مقابله با کرونا

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اقدامات داوطلبان این سازمان در مقابله با کرونا را تشریح کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایسنا محمد نصیری، درباره شیوه فعالیت‌های داوطلبانه و اقدامات تشکل‌ها در مقابله با کرونا اظهارکرد:‌ در گذشته یک حلقه مفقوده‌ای در بحث هدایت کمک‌های مردمی و جمع‌آوری آنها وجود داشت که خوشبختانه در سال‌های اخیر با استفاده از ظرفیت و توان خوب تشکل‌ها این مشکل تا حد زیادی مرتفع شده است و ما در بحث کرونا نیز به خوبی توانستیم از ظرفیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد استفاده کنیم.

وی گفت:‌ در راستای همین هماهنگی‌های انجام شده تا حد زیادی اقدامات داوطلبانه را ساماندهی کردیم و با مشارکت ۴۵ تشکل، موسسه خیریه و سازمان مردم نهاد اقداماتی را در کمک به مناطق محروم، اقشار خاص و نیز بیماران و پرسنل و کادر درمان انجام دهیم. از جمله اینکه مناطق محروم و آسیب‌پذیر در سراسر کشور را شناسایی کردیم.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه با هماهنگی‌های انجام شده، نحوه کمک و همیاری تشکل‌ها ساماندهی شد، افزود: در واقع با اطلاعاتی که جمعیت هلال احمر داشت، تلاش کردیم تا انجام کمک‌ها و توزیع اقلام و بسته‌های بهداشتی ساماندهی شده و اینطور نباشد که فرضا به یک بیمارستان یا منطقه طی چندین نوبت کمک شود و در نقطه‌ای دیگر هیچ کمکی انجام نشود.

نصیری در مورد هماهنگی با گروه‌های داوطلب بسیج نیز اظهارکرد:‌ در این خصوص نیز ما تاکید داریم که هماهنگی‌های لازم انجام شود و خوشبختانه تاکنون این امر نیز میسر شده و در اکثر موارد اقدامات با هماهنگی انجام شده است.

وی درباره اینکه گروه‌های داوطلب تا کنون چه اقداماتی انجام داده‌اند گفـت: گروه‌های داوطلب که متشکل از بیش از ۴۵ تشکل، خیریه و سازمان مردم نهاد است، در فرآیند گندزدایی و ضدعفونی معابر، تولید ماسک و تجهیزات بهداشتی، توزیع اقلام و مواد ضدعفونی و بهداشتی، توزیع بسته‌های غذایی و ... مشارکت داشته‌اند. این افراد در سراسر کشور فعال هستند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر افزود:‌ در بسیاری از شهرهای کشور از ظرفیت خانه‌های هلال نیز استفاده کرده‌ایم. همچنین با کمک بخش‌های مددکاری بیمارستان‌ها و افراد معتمد، توانستیم شماری از خانواده‌های کم بضاعت مبتلا به کرونا را در بیمارستان‌ها شناسایی و اقلام بهداشتی و غذایی را در میانشان توزیع کنیم.

نصیری با اشاره به اجرای طرح تب سنجی و غربالگری در ورودی و خروجی ۱۳ استان کشور نیز گفت: تعدادی از این افراد حاضر در این تیم‌ها را اعضای سازمان داوطلبان شامل می‌شود.

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *