در دیدار رئیس سازمان امدادونجات با فرمانده هوانیروز ارتش مطرح شد:

تاکید بر افزایش همکاری‌ها برای خدمت‌رسانی موثر به مردم در حوادث و سوانح

رئیس سازمان امدادونجات با فرمانده‌ هوانیروز ارتش دیدار کرد و مقدمات تفاهم‌نامه‌ مشترک فراهم شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان امدادونجات، مهدی ولی‌پور در این دیدار گفت: یکی از افتخارات ما این بود که در حوادث مختلف عزیزان‌مان در ستاد کل نیروهای مسلح به‌ویژه هوانیروز در کنار امدادگران جمعیت بوده اند.

او ادامه داد: یکی از اهداف این دیدار، تقدیر و تشکر از زحمات عزیزان هوانیروز است که همواره در راستای عملیات‌های امدادونجات، دوشادوش امدادگران در خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان از جمله در حوادثی مثل زلزله‌‌ی تاسف‌بار کرمانشاه و سیل سال گذشته در 25استان کشور همکاری داشته‌اند.

ولی‌پور مطرح کرد: اگر خدمات هوانیروز نبود، شاید نمی‌توانستیم خدمت موردانتظاری که باید به آسیب‌دیدگان ارائه می‌شد را به‌‌تنهایی ارائه دهیم.

رئیس سازمان امدادونجات اضافه کرد: امیدواریم در قالب تفاهم‌نامه‌‌ی مشترک با هوانیروز بتوانیم ضمن حفظ تعامل موجود، سطح همکاری‌ها را افزایش دهیم تا در نهایت در حوادث بهتر از همیشه به مردم یاری برسانیم.

ولی‌پور گفت: امیدواریم حادثه‌ای رخ ندهد. اما اگر در موقعیت پاسخ‌دهی قرار گرفتیم، قطعا با همکاری هوانیروز خدمات سریع و موثری ارائه خواهیم داد.

امیر یوسف قربانی، فرمانده‌ هوانیروز ارتش نیز در این دیدار گفت: تعامل بسیار خوبی میان هوانیروز و هلال‌احمر وجود داشته است. درحال‌حاضر هم با حضور آقای دکتر همتی و رئیس سازمان امدادونجات این روابط بهتر شده و رو به گسترش است.

امیر قربانی ادامه داد: هوانیروز و مرکز امداد هوایی هلال‌احمر دو یگان هلی‌کوپتری محسوب می‌شوند و بهتر در کنار یک‌دیگر قرار می‌گیرند.

او در ادامه مطرح کرد:هرکجا که اتفاق ناگواری برای مردم عزیز کشورمان رخ دهد و نیاز به حضور هوانیروز باشد، بلافاصله در صحنه حاضر خواهیم شد و در کنار هلال‌احمر ماموریت‌های سخت را انجام می‌دهیم.

فرمانده‌‌ی هوانیروز ارتش گفت: «هوانیروز و هلال‌احمر مثل دو برادر فعالیت و همکاری می‌کنند. تعامل آن‌ها در حوادثی مثل زلزله‌‌ی کرمانشاه، سیل گلستان و آتش‌سوزی‌های مختلف ثابت شده است. به‌این‌ترتیب تعداد زیادی از هم‌وطنان‌مان که راه دسترسی زمینی به آن‌ها وجود نداشته با هلی‌کوپتر نجات پیدا کرده‌اند.

امیر قربانی در پایان عنوان کرد: وقتی صدای بالگرد به‌گوش مردم آسیب‌دیده می‌رسد، قوت‌قلبی برایشان است. در زلزله‌ی کرمانشاه کار بسیار بزرگ و بی‌سابقه‌ای در تاریخ انجام شد و در نصف روز نزدیک‌به 700سورتی پرواز انجام شد و مردم به‌خاطر وجود بالگردها و همکاری هوانیروز و هلال‌‌احمر کم‌ترین آسیب را دیدند.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *