آماده‌باش هلال‌احمر یزد به‌منظور ارائه خدمات امدادی در حوادث جوی استان

 13980111000215 Test PhotoN

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: با توجه به کاهش دما و پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران و برف، نیروهای امدادی با آمادگی کامل در راه های استان مستقر هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، محسن حرازی زاده یزدی گفت: از صبح امروز با اعلام شرایط نامساعد جوی ۱۳ پایگاه ثابت و موقت، تیم واکنش سریع، یک تیم امداد و‌ نجات کوهستان و یک تیم آنست و شعب هلال احمر در استان آماده ارائه خدمات امدادی به هموطنا‌ن هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: ۱۹ خودروی آمبولانس و خودرو نجات برای خدمت رسانی به حادثه دیدگان در پایگاه های امداد و نجات استان مستقر است.

وی توصیه کرد: با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها، مردم در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها قرار نگیرند و از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

حرازی زاده گفت: رانندگان در این مدت از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و با توجه به کاهش دید و لغزندگی سطح جاده ضمن همراه داشتن وسیله ایمنی و تجهیزات زمستانی از داشتن زنجیر چرخ و سوخت کافی بخصوص در نقاط کوهستانی اطمینان داشته باشند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: هم‌میهنان در صورت وقوع حادثه ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

کلمات کلیدی