جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

آیین نکوداشت داوطلبان و اعضاء برتر هلال‌احمر خراسان رضوی

 Shafiee

قائم مقام سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: خیران استان‌های مختلف 4 هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به سیل‌زدگان چهار استان کشور کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، وحید شفیعی در همایش تجلیل از داوطلبان برتر جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در گناباد افزود: از این مبلغ ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به صورت غیرنقدی اهدا شده است.

وی گفت: ابتدای امسال چهار استان کشور درگیر سیل بودند و ۲۲ استان نیز تحت تاثیر آن قرار داشتند و به ارائه خدمات مختلف و امدادرسانی به سیل‌زدگان پرداختند.

شفیعی افزود: در طرح بازپیوند خانواده ۷۹۷ بیمار مهجور و در راه مانده توسط جمعیت هلال احمر کشور از کربلا تا مقاصدشان در نقاط مختلف کشور هدایت و سازماندهی شدند.

شفیعی، داوطلبان هلال احمر را سربازان گمنام و بی منت در عرصه امدادرسانی و بزرگترین سرمایه جمعیت هلال احمر کشور دانست و افزود: بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت مردم و خیران در کمک رسانی به حادثه دیدگان رویکرد مهم این جمعیت است.

  هلال احمر ریشه در آب و کامیاب به حرکت رو به رشد خود ادامه می‌دهد

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: جمعیت هلال احمر نهادی باسابقه، مردمی و خیریه است و ریشه در آب و ڪامیاب به حرڪت رو به رشد و خیرخواهانه خود ادامه می‌دهد.

دڪتر سید مجتبی احمدی با اشاره به برخی تخریب‌ها و بی‌مهری‌های اخیر نسبت به هلال‌احمر، گفت: حضور داوطلبان به عنوان بازوان توانمند این جمعیت است و این حرکت‌های ارزشمند داوطلبی باعث رشد و برڪت ڪار است.

وی افزود: تلاش‌های داوطلبانه در هلال احمر در راستای کمک به آسیب دیدگان و محرومان جامعه است.

وی با گرامیداشت یاد شهدای امدادگر و بخصوص ۳۷ شهید امدادگر هلال احمر استان، اظهار امیدواری کرد: نفحاتی از روح شهیدان به همگان رسیده و یاور ما و شفیعمان در هلال احمر باشند.

بی تفاوتی نسبت به حادثه دیدگان در حوادث غیر مترقبه از انسانیت و مسلمانی به دور است

استاد حوزه و دانشگاه مشهد نیز با اشاره به آیات قرآن و روایات ائمه معصومین (ع) گفت: مردم در دین مبین اسلام از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردارند و بی تفاوتی نسبت به حادثه دیدگان در حوادث غیر مترقبه از انسانیت و مسلمانی به دور است.

حجت الاسلام محمد کاظم راشد یزدی افزود: داوطلبی در هلال احمر و امدادرسانی به حادثه دیدگان بسیار ارزشمند است و اجر بسیار نزد پروردگار دارد.

 داوطلبان ظرفیت بی‌نظیر در این نهاد خدمتگزار برای خدمت به مردم است

 فرماندار گناباد هم در این مراسم گفت: با توجه به اینکه این شهرستان همواره در معرض بلایا و حوادث غیر مترقبه قرار دارد، اهمیت فعالیت‌های هلال احمر را به خوبی حس کرده و داوطلبی ظرفیت بی‌نظیر در این نهاد برای خدمت به مردم است.

حامد قربانی همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفندماه امسال افزود: مشارکت پرشور مردم در انتحابات بار دیگر ترفندهای دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

در این مراسم از ۱۴۰ نفر از داوطلبان برتر جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی قدردانی شد.

ایجاد نمایشگاه صنایع دستی از توانمندی‌های سایر شعب در ورودی سالن همایش از دیگر برنامه های این آیین نکوداشت بود.

لازم به ذکر است جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، ۳۱ پایگاه امداد و نجات، ۲۲ نمایندگی و شعبه، ۶۰۰ کارمند، ۴۴ دستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد، ۲ هزار و ۳۴۰ امدادگر، ۴۰ هزار داوطلب و ۱۰۳ هزار عضو جوان را در اختیار دارد.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی