جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

اجرای نذر آب 2 در خراسان جنوبی؛ از معاینه رایگان مردم روستاهای «درمیان» تا اهدای مخزن آب آشامیدنی

 6B047138 7074 4D6D 9EFB 536D307F0A5C

تا کنون 480 نفر با حضور کاروان سلامت جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در قالب طرح نذر آب 2 در خراسان جنوبی، به صورت رایگان پذیرش و معاینه شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی، روستاهای تابعه شهرستان «درمیان» که تحت تاثیر تنش آبی قرار دارند با ورود کاروان سلامت هلال احمر خراسان شمالی متشکل از پزشکان عمومی، متخصص، فوق تخصص و اعضای تیم سحر، خدمات درمانی، بهداشتی، آموزشی و فرهنگی دریافت کردند.

محسن نجات، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در این باره گفت: کاروان سلامت هلال احمر خراسان شمالی در قالب طرح ملی نذر آب 2، با استقرار در روستای کلاته نظر شهرستان «درمیان» خراسان جنوبی تاکنون 480 نفر را به صورت رایگان پذیرش و معاینه کرده اند.

وی افزود: این کاروان اهالی 12 روستای شهرستان «درمیان» را تحت پوشش خود قرار داد و با ارائه خدمات درمانی رایگان توانست بخشی از دغدغه ناشی از محرومیت های اهالی این مناطق را کاهش دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: تاکنون حدود 7 میلیون تومان داروی رایگان نیز به مراجعان تحویل داده شده که بیشترین آنها شامل داروهای تقویتی و مسکن بوده است.

وی با بیان اینکه تیم سحر نیز به امداد روانی در منطقه پرداخت، گفت: اعضای تیم سحر با ارائه برنامه های فرهنگی و آموزشی، 50 نفر از کودکان این روستاها را تحت آموزش های خود قرار داده و هدایایی را شامل لوازم التحریر، جعبه کمک های اولیه و البسه به آنان اهدا کردند.

نجات گفت: مخزن آب آشامیدنی اهدایی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی نیز با حضور فرماندار شهرستان «درمیان» و مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی تقدیم اهالی روستای «حاجی عطا» خراسان جنوبی شد تا بخشی از محرومیت های ناشی از تنش آبی را کاهش دهد.

وی افزود: همچنین در تعدادی از روستاهای شهرستان «درمیان» خراسان جنوبی، اقلام بهداشتی، زیستی و فرهنگی هلال احمر خراسان شمالی با حضور فرماندار و مدیرعامل هلال احمر این استان توزیع شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی