جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

اختتامیه اردوی منطقه‌ای «نشاط و امید» شمال‌غرب کشور به میزبانی زنجان/تقدیر از استان‌های کردستان، گیلان و اردبیل

 WhatsApp Image 2019 07 31 At 3.58.35 PM

نخستین اردوی منطقه‌ای "نشاط و امید" شمال‌غرب ویژه دبیران فعال کانون‌های دانشجویی، جوانان و روستایی جمعیت هلال‌احمر 10 استان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، آیین اختتامیه نخستین دوره اردوی منطقه ای نشاط و امید شمال غرب کشور با حضور استاندار زنجان، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، معاون دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، مدیرکل حراست سازمان جوانان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان زنجان، مسئولان انتظامی و دیگر دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

 

خدمت داوطلبانه جوانان هلال احمر "امید و نشاط" به ارمغان می آورد

استاندار زنجان در آیین اختتامیه اردوی منطقه ای نشاط و امید شمال غرب کشور به میزبانی این استان گفت: خدمات جمعیت هلال احمر بسیار ارزشمند است. در تعصیلات نوروز امسال هم شاهد حضور فعال جوانان هلال احمر برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی بودیم که خدمات جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان و صرف نظر کردن از تعصیلات نوروزی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

فتح الله حقیقی با بیان اینکه بارندگی های فروردین امسال 2 و نیم برابر سال های گذشته بود که می توانست عوارض و خسارت هایی را وارد کند، گفت: حضور به موقع جوانان هلال احمر و همکاری آنها با مردم موجب شد امسال هیچ خسارت و تلفات جانی نداشته باشیم و نخستین استان با بارندگی بدون خسارت جانی باشیم.

حقیقی گفت: در سایه حضور جوانان هلال احمر زنجانی، نزدیک به 200 میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی برای پنج استان سیل‌زده جمع‌آوری شد و این جای تقدیر دارد. 

وی با تاکید بر اینکه در جمع‌آوری کمک برای سیل‌زدگان، هلال‌احمر استان زنجان طی چندین روز رتبه اول را کسب کرد، گفت: حضور جوانان هلال‌احمر در زمان وقوع سیل قابل کتمان‌ نیست.

 

هلال احمری ها در مسیر از خودگذشتگی قدمی جلوتر هستند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز در  آیین اختتامیه نخستین دوره اردوی منطقه ای نشاط و امید شمال غرب کشور گفت: برای کشوری که می‌خواهد قدم‌های بزرگ بردارد جز با کمک جوانان، این امر ممکن نیست و همه ما غبطه می‌خوریم که نمی‌توانیم شبیه نیروهای جمعیت هلال‌احمر باشیم. 

علی وقف‌چی گفت: در آینده‌ای نه چندان دور اتفاقات مبارکی با تکیه بر جوانان و منابع داخلی می‌افتد و به امید روزی هستیم که متکی به خود باشیم.

 

فعالیت ۱۸ هزار کانون دانشجویی و جوانان هلال‌احمر

 

معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در اختتامیه این اردو گفت: ۱۸ هزار کانون هلال احمر در کشور فعال است که یک هزار و ۲۰۰ مورد از آنها کانون های دانشجویی و نزدیک به 900 مورد کانون های جوانان است.

علی گنج کریمی، در این آیین گفت: تلاش ما این است تا جمعیت بیشتری از جوانان را درگیر فعالیت های داوطلبانه در جمعیت هلال احمر کنیم و با توجه به علاقه مندی و سلیقه افراد، برای آنان کار تعریف کنیم.

وی گفت: راه اندازی باشگاه های تخصصی برای اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در بخش هایی همچون سلامت روان، محیط زیست و رباتیک گامی در این راستا بوده است.

گنج کریمی یادآورشد: هم اکنون به صورت پایلوت 8 باشگاه تخصصی در کشور راه اندازی شده است و البته قرار نیست این باشگاهها فعالیت کانون های هلال احمر را تحت تاثیر قرار دهد و فعالیت کانون ها را کم رنگ کند.

وی افزود: امسال علاوه بر اردوهای منطقه ای نشاط و امید، کانون های دانشجویی و جوانان در 4 استان زنجان، خراسان شمالی، یزد و چهار محال و بختیاری و اردوی کانون های هلال احمر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در نیشابور در حال برگزاری است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در این مراسم ضمن قدردانی از عوامل برگزار کننده اردو گفت: در این دوره از اردوها، زنجان میزبان دبیران کانون های دانشجویی، جوانان و روستایی هلال احمر از استان های کردستان، البرز، قزوین، کردستان، آذربایجان غربی، گیلان، اردبیل، همدان، آذربایجان شرقی و زنجان بود.

شهرام میرزایی گفت: این اردو در 2 نوبت برنامه ریزی شده که 6 تا 9 مرداد برای دبیران فعال کانون های هلال احمر و 13 تا 16 همین ماه نیز برای پسران برگزار می شود.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از سرپرستان، تسهیل گران، مربیان، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کردستان و اردبیل، دبیران کانون های هلال احمر شرکت کننده در مسابقه  از استان  های اردبیل در بخش فرهنگی و ورزشی، گیلان در بخش نشاط و کردستان نیز در زمینه اخلاق به عنوان  استان های  برتر معرفی تجلیل شد.

و همچنین استان اردبیل در مقوله فرهنگی و ورزشی، گیلان در نشاط و کردستان نیز در اخلاق استان های  برتر معرفی و از آنها نیز تجلیل شد.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

IMG 2710 IMG 2628 IMG 2849 IMG 2634 IMG 2840 IMG 2779 IMG 9953