ارسال یک‌هزار و 600 تخته موکت از هلال‌احمر اصفهان به مناطق سیل‌زده هرمزگان

 WhatsApp Image 2020 01 15 At 11.35.48

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان از امدادرسانی نجاتگران اصفهانی به 147 حادثه دیده از بارش برف و کولاک در این استان در 48 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ داریوش کریمی با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان گفت: در 48 ساعت گذشته به 147 حادثه‌دیده در مناطق سردسیر استان از جمله جاده شهرضا - آباده که به علت کاهش دمای ناگهانی و لغزندگی جاده‌ها حادثه دیدند، امدادرسانی شد.

کریمی افزود: در این مدت نجاتگران اصفهان به 10 مورد حادثه واژگونی خودرو سبک و سنگین و به بیش از 100 مسافر گرفتار در برف امدادرسانی کرده و مقادیری پتو و کنسرو در بین حادثه دیدگان توزیع کردند.

وی گفت: در این ماموریت‌ها، امدادگران در قالب 24 تیم عملیاتی شامل 64 نجاتگر و پرسنل عملیاتی و به کارگیری 22 دستگاه آمبولانس، خودروی نجات و کمک‌دار، اقدام به امدادرسانی به حادثه دیدگان حوادث کرد.

کریمی افزود: محموله کمک‌های امدادی هلال‌احمر اصفهان برای سیل زده‌های هرمزگان شامل یک‌هزار و 600 تخته موکت با یک دستگاه تریلی بارگیری و ارسال شد و همچنین تیم های امدادی منطقه شرق و جنوب استان به منظور امدادرسانی به هموطنان سیل زده استان های سیستان و هرمزگان در آماده باش هستند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان به مسافران و رانندگانی که قصد سفر به مناطق کوهستانی و سردسیر را دارند توصیه کرد باتوجه به شرایط جوی و بارندگی های آینده از ایمنی خودرو خود مطمئن شده و  زنجیر چرخ و اقلام غذایی و البسه کافی همراه داشته باشند.

 

 

 

کلمات کلیدی