جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه 25 تیر 1399

استاندار یزد: مردم سیستان‌وبلوچستان بیش از هر زمانی نیاز به همیاری دارند

 Gksdjsk 4.JPG

استاندار یزد گفت: برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان باید همه دستگاه‌های اجرایی با جلب مشارکت‌های مردمی و تشکل‌های مردم نهاد(سمن ها) به یاری مردم این استان مرزی بشتابند زیرا آنها بیش از هر زمانی نیاز به همکاری و همیاری ما دارند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ محمدعلی طالبی در جلسه ستاد هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور اعضا تشکیل شد به عمق سیل اخیر در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: جلب کمک‌های مردمی با محور جمعیت هلال احمر استان در اولویت قرار گیرد.

استاندار یزد همچنین به اهمیت جلب مشارکت تشکل‌های مردم نهاد (سمن ها) در سطح استان با اطلاع‌رسانی مناسب در خصوص لوازم مورد نیاز مردم تاکید کرد و پیگیری آن را توسط مسئولان خواستار شد.

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: اساسی‌ترین نیاز مناطق سیل‌زده در سیستان و بلوچستان، آب معدنی، پتو، خشکبار و موادغذایی است که باید مردم نسبت به کمک و ارائه آن به این جمعیت اقدام کنند.

محسن حرازی‌زاده یزدی افزود: تمام نیروهای تحت پوشش این جمعیت در آماده‌باش کامل هستند و کار جمع‌آوری کمک‌های مردمی آغاز شده که امیدواریم همانند گذشته مردم نوع‌دوست استان به یاری مردم سیل‌زده این استان مرزی بشتابند.

وی افزود: شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد تمام بانک‌ها و کد دستوری #112* برای جمع آوری کمک‌های نقدی پیش‌بینی شده که در این راستا چشم انتظار جلب همکاری و مشارکت همگان هستیم که بسیار ضروری است.

همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد به ضرورت دریافت اطلاعات بیشتر از منطقه سیل‌زده اشاره و تاکید کرد: باید جمعیت هلال احمر نسبت به اطلاع‌رسانی دقیق از وضعیت منطقه سیل‌زده در اختیار ستاد مدیریت بحران استان قرار دهد.

محسن صادقیان افزود: داشتن آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت مناطق سیل‌زده نقش مهمی در تامین نیازهای واقعی منطقه دارد و دریافت کمک‌های مردمی باید متمرکز و توسط جمعیت هلال احمر توزیع شود.

این مقام مسوول گفت: همکاری و هماهنگی در بین دستگاه‌های کمک‌رسان و داشتن برنامه مناسب در کمک‌رسانی به سیستان و بلوچستان موضوع مهم و اساسی است .

صادقیان گفت: همکاری بین بخشی، هم‌افزایی عمومی و آماده باش کامل از جمله اقدام‌های ویژه در کمک‌رسانی است که باید همواره مدنظر باشد و موجب موفقیت در ارائه خدمات و انجام وظایف می شود .

بارندگی های روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه جاری در سیستان و بلوچستان سبب جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌ها و وارد آمدن خسارت زیادی به واحدهای مسکونی، زیرساخت‌ها و اراضی کشاورزی شهرستان‌های جنوبی استان بویژه چابهار، کنارک و نیکشهر شده است.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

جلسه3 7