جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

اسکان اضطراری بیش از 1192 خانوار حادثه‌دیده در برف‌وکولاک استان خراسان رضوی

 156884119.jpg0

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: بر اثر شدت بارش برف در جاده مشهد به تربت حیدریه در شب گذشته، امدادگران 1192 خانوار را به صورت اضطراری اسکان دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ سید مجتبی احمدی افزود: شب گذشته در پی تماس با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی (EOC)، شهرستان تربت حیدریه، دو پایگاه بین شهری کامه و گرماب و هشت تیم امداد از محل شعبه و سه تیم از مشهد برای امدادرسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک شتافتند.

وی افزود: به دنبال مسدود شدن مسیر رفت و برگشت جاده تربت حیدریه به مشهد، تعداد 3 هزار و 450 نفر در این محور گرفتار شدند که تا ساعت 7 صبح امروز این تعداد به 4 هزار و 620 نفر افزایش یافت.

احمدی گفت: ۴۵۰ نفر از این افراد در شهر تربت‌حیدریه و سایر مسافران گرفتار در برف در جاده تربت حیدریه به مشهد در مدارس، مساجد و سالن های ورزشی شهر رباط سنگ و هچنین تعدادی از این افراد نیز در روستاهای کامه سفلی و علیا، کسکک و تروسک اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی  افزود: در این امدادرسانی بالغ بر  2 هزار تخته پتو و 500 بسته خرما میان مسافران توزیع شد.

وی گفت: تمامی نیروهای امدادی هلال احمر در پی اعلام پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر آغاز بارش برف در استان از صبح جمعه در حالت آماده باش قرار دارند.

لازم به ذکر است؛ با توجه به ورود سامانه بارشی به استان و شروع بارش ها به صورت برف و باران در تمام محورهای استان، شهرستان های تربت حیدریه، کاشمر، گناباد و مشهد در محورهای مواصلاتی به مشهد مقدس درگیر برف و کولاک شدند که از شب گذشته تا صبح امروز، نجاتگران و امدادگران این شعب به 1008خودروی گرفتار در برف و کولاک، امدادرسانی کردند.

بارش برف و باران در خراسان رضوی از عصر روز جمعه در خراسان رضوی آغاز شد و طبق پیش‌بینی های اداره کل هواشناسی استان تا پایان روز دوشنبه هفته جاری ادامه دارد.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی