افزایش همکاری میان سازمان آتش نشانی و هلا‌ل‌احمر آذربایجان شرقی/تشکیل خانه هلال در ایستگاه‌های آتش نشانی

مدیران و مسئولان سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز با مدیر عامل هلال احمر استان آذربایجان شرقی دیدار و درباره افزایش همکاری‌ها گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، در این دیدار حمید حسین پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، ضمن تجلیل از خدمات نیروهای آتش نشانی در حوادث و سوانح گوناگون شهری و برون شهری گفت: سازمان آتش نشانی و جمعیت هلال احمر دو نهاد امدادرسان غیر انتفاعی بوده که سعی و تلاششان این است بهترین خدمات را به آسیب دیدگان از حوادث ارائه دهند.

وی افزود: نیروهای آتش نشانی تبریز در جریان آتش سوزی های بازار مسقف و تاریخی تبریز، اطفا حریق جنگل های ارسباران، رها سازی پیکر افراد غرق شده در سدها و سایر حوادث اقدامات ارزشمندی انجام داده اند و با توجه به اینکه آتش نشانان و امدادگران و نجاتگران هلال احمر در بسیاری از این حوادث دوشادوش و در کنار همدیگر ایفای نقش می کنند، لذا ضروری است با ایجاد تعامل و هماهنگی بین سازمانی بازدهی در زمان حوادث بالا برود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: برای بالا بردن بازدهی نیروها در سوانح و حوادث لازم است، نیروها از یکدیگر و امکانات و ظرفیت ها و پتانسیل اطلاع داشته باشند تا بتوانند در زمان امداد رسانی موفق عمل کنند.

حسین پور با اشاره به نقش خطیر سازمان های امدادی گفت: بایستی  برنامه ریزهای سازمان‌های امدادی  متناسب با زمان های بحران طراحی شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تشکیل خانه های هلال در ایستگاه‌های آتش نشانی تبریز و شهرستان ها شاهد افزایش تعامل و همکاری بیشتر و برگزاری اردوها و مانورهای مشترک بوده و آموزش ها لازم ارائه شود و در آینده نزدیک هر امدادگر به عنوان آتش نشان و هر آتش نشان به عنوان یک امدادگر مهارت های مربوطه را کسب نماید .

 در این دیدار علیرضا زبردست سرپرست سازمان آتش نشانی تبریز نیز با تجلیل از خدمات نیروهای هلال احمر گفت: همه ما یک هدف مشترک داریم آن هم خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به آسیب دیدگان از حوادث است.

وی گفت: امیدواریم با ایجاد هماهنگی های لازم میان سازمان آتش نشانی و هلال احمر  و بررسی و احصا موارد همکاری در کمیته راهبردی آتش نشانی، خط و مشی لازم را تعریف و شاهد افزایش همکاری ها باشیم.

زبردست افزود: دستگاه های امدادرسان بایستی مرزبندی های بین سازمانی در عملیات ها را با همدلی و همراهی برداشته و مانند نیروهای یک مجموعه در کنار یکدیگر وارد عملیات شوند.

وی همچنین از آمادگی سازمان آتش نشانی تبریز برای راه اندازی خانه های هلال در ایستگاه‌های آتش نشانی تبریز خبر داد.

در پایان این دیدار مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی با پوشیدن لباس آتش نشانی، بعضویت افتخاری آتش نشانی تبریز در آمد و از همکاران و نجاتگران و امدادگران و داوطلبان و اعضای جمعیت هلال احمر خواست با مراجعه به سایت سازمان آتش نشانی تبریز به آدرس  https://125.tabriz.ir/   و با پر کردن فرم های مربوطه به صورت  الکترونیکی به عضویت افتخاری سازمان آتش نشانی در آیند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *