جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

اهدای خون پرسنل هلال‌احمر یزد به مناسبت دهه فجر

 Helal Yazd (3)

مدیرعامل جمعیت هلالذاحمر یزد گفت :به مناسبت دهه مبارک فجر، جمعی از کارکنان و پرسنل جمعیت هلال احمر استان یزد در اقدامی خداپسندانه نسبت به اهدای خون خود برای کمک به بیماران اقدام کردند. 

به گزارش روابط عمومي جمعیت هلال  احمر استان یزد؛ محسن حراری زاده یزدی به همراه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت و جمعی از کارکنان هلال احمر یزد در سومین روز از دهه مبارک فجر برای اهدای خون خود در مرکز انتقال خون حضور یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد ضمن ابراز خرسندی بابت حضور در این حرکت انسان دوستانه، هدف از این کار را کمک به هم نوع و ترویج فرهنگ اهدای خون خواند و گفت: جمعیت هلال احمر آمادگی خود را برای نجات جان بیماران در تمام ایام سال اعلام می دارد.

حرازی زاده بیان کرد: بشردوستي از جمله اهداف مهم و هميشگي جمعيت هلال‌احمر است كه اهداي خون نيز به صورت داوطلبانه در راستاي تحقق اين هدف انجام م شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد با اشاره به اینکه اهدای خون در حقیقت نوعی ایثارگری است، گفت: ترویج فرهنگ اهدای داوطلبانه خون، از موضوعات مورد تاکید فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است.

در ادامه نقی تقوائی؛ مدیر کل انتقال خون استان ضمن تشکر از اهدای خون مسئولان هلال احمر استان، با اشاره به حس انسان دوستانه مردم یزد برای اهدای خون گفت: مردم استان از فعالیت های ایثارگرانه مثل اهدای خون استقبال خوبی دارند به نحوی که میزان متوسط اهدای خون در کشور 27 در هر هزار نفر است در حالی که این میزان در استان 39 در هر هزار نفر است.

وی گفت: اهداکنندگان به جای اهدای خون می توانند اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره نویسی سلول های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

Helale Ahmar 3