جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 14 فروردین 1399

برگزاری نشست پیشگیری از ابتلا و گسترس کرونا با رویکرد آموزش همگانی در هلال احمر قم

 164dc575 D9f8 4cd1 8ed1 34eac3335ba0

با حضور جمعی از مسئولان نشست پیشگیری از ابتلا و گسترس کرونا با رویکرد آموزش همگانی در هلال احمر قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، در این جلسه محسن اروجی مدیر کل بحران استان قم با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و آموزش همگانی بر پیشگیری از کرونا خواستار توسعه ظرفیت‌های لازم در جهت آموزش خانواده‌ها و شهروندان به صورت مستمر شد.

محمد گل فشان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم نیز در این جلسه گفت: آموزش همگانی رکنی مهم در زمینه پیشگیری از آسیب‌ها و بیماری‌هاست و سرمایه‌گذاری در این زمینه منافع فراوانی در جهت سلامت اجتماعی و بهداشتی دارد.

او بیان کرد: باید بتوانیم آموزش همگانی را در فضای مجازی پیگیری کنیم، در حدود یک ماه و نیم قبل با مشارکت مرکز بهداشت و هلال احمر سامانه آموزش آن لاین راه اندازی شد.

او ادامه داد: اینترنت سبب می‌شود تا دسترسی سریع و آسانی به مطالب گوناگون صورت بگیرد و مطالب زیادی میان کاربران دست به دست شود که علمی و صحیح نیست؛ از این رو آموزش علمی اهمیت زیادی دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: هم اکنون در این سامانه، دانستنی‌های ضروری ویروس کرونای جدید آماده شده و محتوای آن زیر نظر سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و همچنین انجمن پزشکان عمومی ایران تهیه شده است و در دسترس قرار دارد.

گل‌فشان تاکید کرد: در پایان این دوره آموزشی افراد می توانند با ثبت مشخصات خود گواهینامه جمعیت هلال احمر را نیز دریافت کنند. این دوره جزء دوره‌های مبتنی بر نیاز محلی جمعیت هلال احمر است و گواهینامه دوره ۷۲ ساعت بعد از اتمام دوره و پرکردن فرم ثبت مشخصات در سایت آموزش همگانی جمعیت هلال احمر به نشانی khadem.ir قابل دریافت است.

او گفت: آموزش همگانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در سایت http://corona.irimc.org در دسترس است و این آموزش زیر نظر هلال احمر- نظام پزشکی و پدافندغیر عامل استان قم ارائه خواهد شد.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی