جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه ، 11 فروردین 1399

بزرگداشت روز جهانی داوطلب در میانه/ نقش امدادگران هلال‌احمر در امدادرسانی به زلزله‌زدگان میانه و سراب ستودنی است

 AZARE SH

در مراسمی با حضور داوطلبان هلال احمر شهرهای میانه، سراب، چاراویماق، هشترود، بستان آباد و سرپرست هلال احمر استان و فرماندار شهرستان میانه، مراسم نکوداشت روز جهانی داوطلب در سالن همایش هلال احمر میانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ دکتر هادی موسوی سرپرست هلال احمر استان آذربایجان شرقی با نکوداشت روز جهانی داوطلب گفت: داوطلبان شهرستان میانه جزو داوطلبان نمونه کشور هستند و همواره هلال احمر را در تحقق اهداف داوطلبانه یاری کرده‌اند. یکی از امدادگران بزرگ این دیار مرحوم ازبر علی حاجوی مشهور به دهقان فداکار است که  جمعیت هلال احمر استان به پاس خدمات این مرد بزرگ ساختمان ستادی خود در تبریز را بنام دهقان فداکار نامگذاری کرده است.

وی افزود: دهها داوطلب برجسته در این شهرستان فعالیت دارند و منشاء خیر و برکت در امور بشردوستانه هستند که از آن جمله می توان به اقدام ارزشمند عروس و داماد میانه ای اشاره کرد که در جریان امدادرسانی به سیل زدگان سال جاری تمام هزینه های مراسم  ازدواج خود را به سیل زدگان اختصاص دادند.

سرپرست هلال احمر استان همچنین به حادثه زلزله اخیر در سراب و میانه اشاره و با ابراز همدردی مجدد با بازماندگان حادثه، از تلاشهای داوطلبان، نجاتگران و امدادگران هلال احمر در ارائه خدمات به زلزله زدگان تقدیر و تشکر کرد.

نقش امدادگران هلال احمر در لحظات طلایی حادثه زلزله اخیر ستودنی بود

فرماندار شهرستان ویژه میانه نیز در این مراسم از نقش محوری نجاتگران هلال احمر در زلزله اخیر ورنکش میانه تجلیل کرد.

محمدرضا مشایخی با اشاره به اهمیت لحظات طلایی در حوادث گفت: در حادثه زلزله اخیر امدادگران جمعیت هلال احمر در لحظات اولیه زلزله در کانون زلزله و روستاهای حادثه دیده با آمادگی حضور پیدا کرده و اقدام به امدادرسانی به حادثه دیدگان کردند.

وی با تبریک روز جهانی داوطلب افزود: داوطلبان در برنامه های هلال احمر نقش اساسی ایفا می کنند و افتخار من این است که داوطلب هلال احمر هستم. در حادثه زلزله اخیر تمامی دستگاههای امدادرسان و مردم، دست در دست هم دادند و در مجموع امدادرسانی مطلوب و قابل قبولی انجام شد.

مشایخی با تقدیر از نقش نیروهای انتظامی، برپایی پاسگاههای سیار در مناطق روستایی را در ایجاد امنیت همه جانبه منطقه و تسهیل در روند امدادرسانی  بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: در سایه امنیت ایجاد شده و آمادگی دستگاههای امدادی، جمعیت هلال احمر توانست از همان لحظات اولیه وقوع زلزله در میانه، خدمات اسکان اضطراری، برپایی چادر، توزیع مواد غذایی و بسته های معیشتی را ارائه دهد.

وی افزود: خدمات جمعیت هلال احمر کماکان در مناطق زلزله زده ادامه دارد و علیرغم گذشت یکماه از زلزله، نیروهای جمعیت هلال احمر در امر انتقال کمکهای مردمی به دست زلزله زدگان ایفای نقش می کنند. اقلام توزیعی توسط جمعیت هلال احمر اعم از چادر و بسته های غذایی ۷۲ ساعته و یکماهه و سایر اقلام معیشتی در حد نیاز و گاه فراتر از آن توزیع شد که این نشان از آمادگی و توان بالای جمعیت هلال احمر دارد.

نیروهای هلال احمر فارغ از نژاد و قومیت به مصدومان امدادرسانی می کنند

حجت الاسلام واعظی مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه هلال احمر آذربایجان شرقی نیز در این در آیین گفت: نیروهای هلال احمر فارغ از نژاد و قومیت به مصدومان امدادرسانی می کنند.

حجت الاسلام واعظی با قدردانی از خدمات انجام یافته در مناطق زلزله زده توسط نجاتگران و امدادگران و جوانان و داوطلبان افزود: بعضی از مصدومان حادثه  زلزله میانه و سراب هنوز هم نیاز به مراقبت و حمایت دارند و بایستی تا رفع مصدومیت و به دست آوردن بهبودی کامل از حمایت های درمانی برخوردار باشند.

وی در ادامه با اشاره به اصول هلال احمر گفت: نیروهای هلال احمر فارغ از نژاد و تیره و تبار و قومیت به امدادرسانی می پردازند و در سخت ترین شرایط جوی در حوادث، ایفای نقش کرده و در حادثه سقوط هواپیما در کوه دنا همه دیدند که نیروهای هلال احمر در سرمای شدید، برای یافتن بقایای پیکر جانباختگان جانفشانی کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: اقدامات امدادگران هلال احمر خالصانه و بدون دریافت حقوق و دستمزد بوده بنابراین بایستی همواره قدردان زحمات این عزیزان باشیم.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی