جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 10 خرداد 1399

بهره‌مندی بیش از 37 هزار نفر از آموزش‌های همگانی هلال‌احمر اردبیل در سال گذشته

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: برای بالا بردن سطح آگاهی جامعه و آمادگی دستگاه های اجرایی برای مواجهه با بحران تلاش و برنامه ریزی می کنیم.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی در اولین جلسه کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی استان در سال جاری با بیان این مطلب افزود: برای این کار باید برنامه های مختلف کاربردی در سطح جامعه اجرا شود.

معبودی ضمن تاکید بر هماهنگی و آمادگی بیشتر اعضای کارگروه؛ از برگزاری مانورهای ساعت صفر و دورمیزی در سطح استان خبر داد و افزود: اجرای مانورهای ساعت صفر با فرض زلزله موجب می شود که اعضای کارگروه از آمادگی لازم برخوردار باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: آمادگی و هماهنگی اعضای کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی یک ضرورت انکار ناپذیر است که باید این مساله همیشه و در همه حال مورد توجه قرار بگیرد.

معبودی افزود: ۷۱۸ دوره آموزشی در سال ۹۸ انجام شد که ۳۷ هزار و ۴۱۴ نفر از این دوره های آموزشی بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه این جمعیت در بحث کرونا هم اقدامات موثری در حوزه آموزش داشت، ادامه داد: آموزش مجازی برای ۵۹۶۲ نفر روز داوطلب و پرسنل، آموزش بیش از ۹۳ هزار نفر از مردم در شبکه های اجتماعی، انعکاس ۸۵ مورد اینفوگرافی استانی و انعکاس ۱۲۴۱ مورد مطالب آموزشی و اینفوگرافیک در کانال های مجازی استانی در راستای ماموریت آموزشی جمعیت هلال احمر در بحث کرونا انجام شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری هم گفت: باید همه ارگان ها و دستگاه های اجرایی برای مواجهه باشرایط بحرانی آماده باشند و امکانات و تجهیزات خود را تقویت کرده و در صورت بروز مشکل به بهترین حالت رفتار کنند.

فرهاد عبدالعلی پور با تاکید بر آموزش های عمومی و همگانی برای کاهش خسارت در زمان وقوع حادثه افزود: از تمامی دستگاه های اجرایی انتظار داریم هماهنگی بین بخشی را بیشتر کرده و با توجه به درس آموخته های حوادث سال گذشته نسبت به شناسایی نقاط قوت و ضعف خود اقدام کنند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *