تامین نیرو و تقویت پایگاه های امدادونجات در جنوب استان کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در دیدار با نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تامین نیرو و تقویت پایگاه های امدادونجات در منطقه جنوب استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان، رضا فلاح در دیدار با نماینده مردم شهرستان های کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و محورهای مواصلاتی جنوب استان، در طی سه سال گذشته نیروهای امدادی هلال احمر ۲۹۰ حادثه مختلف را پوشش دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اهمیت امدادرسانی به موقع و سریع در مناطق جنوب استان افزود: تامین نیرو و تقویت پایگاه های امدادونجات در جنوب استان ضرورت دارد و این مهم نیازمند به حمایت و توجه دولتمردان از این نهاد مردمی است.

وی افزود: قریب به ۲۱ هزار نفر در طی سه سال گذشته توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان در شهرستان های کهنوج، رودبارجنوب، منوجان، قلعه گنج و فاریاب امدادرسانی شده اند.

فلاح با اشاره به حمایت مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین اعتبار مالی جمعیت هلال احمر از ۴۲ درصد حق ثبت اسناد کشور گفت: جمعیت هلال احمر به واسطه ارائه خدمات مختلف در حوزه های بهداشت و درمان، امدادونجات و پروژه های حمایتی و معیشتی بایستی امکانات و تجهیزات آن نیز کامل و نوین باشد.

وی با اشاره به اینکه کمک و امدادرسانی جز وظایف اصلی هلال احمر است، اظهار داشت: در حوزه اجرای کاروان های نیکوکاری و سلامت در شهرستان های جنوبی استان تا کنون ۶ میلیاردتومان خدمات داوطلبانه بهداشتی، درمانی و معیشتی توسط جمعیت هلال احمر در مناطق کم برخوردار جنوب استان ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان از افتتاح ۳ پایگاه امدادونجات در شهرستان های منوجان، قلعه گنج و رودبارجنوب و اهدای ۲ دستگاه خودروی امدادی در مناطق مذکور از برنامه های مهم جمعیت هلال احمر در هفته دولت خبر داد.

  هلال احمر در همه حوادث پیشتاز است

 منصور شکرالهی نماینده مردم 5 شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونان جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر با تاسی از اصول و اهداف بشردوستانه اش در همه حوادث پیشتاز است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان با جمعیت هلال احمر افزود: هرگونه حمایت از سوی مجلس شورای اسلامی، کمیسیون ها و مجمع نمایندگان استان از جمعیت هلال احمر خواهیم داشت. 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *