جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه 14 تیر 1399

تربیت 70 تسهیلگر برای مبارزه با آسیب های اجتماعی در خراسان جنوبی

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از تربیت 70 تسهیلگر در قالب طرح پیمان برای مبارزه با آسیب های اجتماعی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، فائزه موهبتی صبح دوشنبه 9تیرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه بیان کرد: متاسفانه امروزه آسیب های اجتماعی به گونه ای فراگیر شده که در هر سن و قشری پدیدار می شود.

وی خواستار پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی شد و اظهار کرد: تاکنون اقدامات خوبی از سوی جمعیت هلال احمر در راستای پیشگیری از بروز آسیب ها انجام شده که می طلبد این روند استمرار داشته باشد.

موهبتی با اشاره به آسیب های ناشی از اعتیاد در جامعه بیان کرد: امروزه گرایش طیف گسترده ای از افراد به سمت استفاده از مواد صنعتی رفته که خطرهای بی شماری پیش روی جامعه گذاشته است.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی را از جمله اقدامات انجام شده طی سال گذشته در زمینه مبارزه با آسیب های اجتماعی دانست و گفت: این کارگاه ها با هدف پیشگیری از آسیب هایی اعم از اعتیاد و مواد مخدر برگزار شده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مهدهای کودک، مدارس، دانشگاه، خوابگاه، محلات و روستاها را از جمله جامعه مخاطب این کارگاه ها عنوان کرد و گفت: در مجموع ۹ هزار و ۸۰۰ نفر آموزش های ارائه شده را فرا گرفته اند.

وی بیان کرد: اجرای برنامه های ورزشی با هدف پیشگیری از اعتیاد برای پنج هزار و ۳۰۰ نفر و برپایی ایستگاه های سلامت با شعار نه به اعتیاد از دیگر اقدامات انجام شده بوده است.

موهبتی با بیان اینکه برنامه های نمادین شامل حلقه انسانی حمل پلاکادر آموزشی برای سه هزا و ۸۰۰ نفر اجرایی شده است، افزود: بیش از چهار هزار پمفلت و سی دی آموزشی هم بین جامعه هدف توزیع شده است.

وی از اجرای طرح پیمان خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح افرادی به عنوان تسهیلگر تربیت می شوند و بعد از گذراندن دوره های آموزشی در مناطق مختلف به ارائه مباحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی می پردازند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه طی سال گذشته 70 تسهیلگر در قالب طرح پیمان در سطح استان تربیت شده اند، اظهار کرد: این افراد آموزش های مرتبط با آسیب های اجتماعی را به ۹ هزار و ۸۰۰ نفر ارائه کرده اند.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده طی هفته مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: در این مدت 11 کارگاه آموزشی با هدف مقابله با اعتیاد و مواد مخدر برگزار می‌شود.

 

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *