جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

تلاش هلال‌احمر زنجان برای گسترش آموزش کمک‌های اولیه در استان

 IMG 8223

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: توسعه آموزش کمک های اولیه در استان یکی از اهداف مهم آموزش فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است که با ورود 23 مربی جدید به این مجموعه این امر به نحو مطلوبی محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی در جلسه توجیهی و آموزش تکنیک های تدریس مربیان جدید هلال احمر افزود: آموزش ها و سطح علمی مربیان در زمینه آموزش های کمک های اولیه و آمادگی مخاطرات ارتقا یافته، اطلاعات و آموزش های آنها بروز رسانی می شود.

وی افزود: بهره مندی از تجربیات مربیان مجرب و پیشکسوت جمعیت هلال احمر استان زنجان از وظایف مربیان جدید به شمار می رود. مربیان جدید هلال احمر در کنار ارائه آموزش های مورد نیاز به هموطنان در این استان نسبت به جذب علاقه‌مندان در حوزه امداد به عنوان امدادگر تلاش کنند و از خروجی هر دوره آموزشی حداقل پنج امدادگر به جمعیت هلال احمر استان زنجان معرفی شود.

میرزایی یادآوری کرد: هدف از تربیت مربیان جدید به منظور تامین کمبود مربی با توجه به نیاز جمعیت هلال احمر استان زنجان و فراگیر بودن آموزش کمک های اولیه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: توسعه آموزش کمک های اولیه در استان زنجان به عنوان یکی از اهداف مهم آموزش فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است که با افزایش تعداد مربیان این مهم به نحو مطلوبی محقق می شود.

فیروز رجایی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این جلسه افزود: مربیان باید پنج دوره 22 ساعته را به عنوان کمک مربی در کلاس مربیان مجرب بگذرانند که پس از طی این دوره های کارآموزی توسط مربیان جدید جمعیت هلال احمر استان زنجان گواهینامه مربیگری را دریافت خواهند کرد.

لازم به ذکر است، 23 مربی جدید زن و مرد از بین رشته های تحصیلی غیرمرتبط هستند که از طریق فراخوان جذب شده و از طریق پیش آزمون وارد دوره های بعدی شده اند و در آزمون های عملی و کتبی نیز موفق به کسب بیشترین امتیاز شده اند.

رشته های غیرمرتبط به همه رشته های تحصیلی اطلاق می شود که در دوران تحصیلی خود دروس آناتومی و فیزیولوژی را نگذرانده باشند.

از 70 نفر داوطلب شرکت کننده در آزمون دوره تربیت مربی امداد و نجات و کمک های اولیه رشته های غیرمرتبط 34 نفر با کسب نمره قبولی به مرحله دوم کشوری تربیت مربی "امداد و نجات و کمک های اولیه "راه یافته بودند و در مرحله نهایی نیز 23 نفر با 2 مرحله آزمون به مرحله مربی گری جمعیت هلال احمر استان زنجان راه یافته اند.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی