حضور 3600 امدادگر خراسان جنوبی در دوره های توان افزایی

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: 3 هزار و 604 امدادگر در نیمه نخست سال جاری آموزش های ارائه شده در دوره های توان افزایی و مرور تمرین ها را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعد زاده با اشاره به اهمیت کار هلال احمر در امر امداد و نجات، بیان کرد: تیم‌های عملیاتی، امدادگران و نجاتگران باید قبل از وقوع حادثه آمادگی‌های لازم برای رویارویی با حوادث را کسب کنند.

وی افزود: هرچه آموزش‌های امدادی را به سطوح مختلف جامعه هدایت کنیم، کمک شایسته ای به امداد و نجات می‌شود.

اسعد زاده با بیان اینکه برنامه‌هایی در راستای حفظ آمادگی امدادگران و مرور تمرین‌ها و آموزش‌ها در دستور کار قرار گرفته است، افزود: در نیمه نخست سال جاری 3 هزار و 604 امدادگر آموزش های ارائه شده در دوره های توان افزایی را مرور و تمرین ها را فرا گرفتند.

اسعدزاده برگزاری ۹۴ مانور و تمرین های عملیاتی برای ۹۱۶ شرکت کننده، توان افزایی پنجشنبه های پایگاه های امداد و نجات برای هزار و ۴۹۵ و برگزاری توان افزایی پنج شنبه های امدادی کارکنان برای 220 نفر  را از جمله اقدامات انجام شده در راستای مرور دانسته های امدادگران و افزایش سطح توانمندی آن ها عنوان کرد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی توان افزایی نیروهای عملیاتی شعب برای ۷۰۳ داوطلب را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: دوره تخصصی عمومی امداد برای ۲۲ شرکت کننده و دوره های تخصصی جاده و نجات برای 31 نفر در راستای ارتقای توان عملیاتی هلال احمر برای آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه انجام شده است.

اسعد زاده برگزاری ۲۵ دوره باز آموزی شهرستانی را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: ۲۷۰ داوطلب آموزش های ارائه شده در این دوره ها را فراگرفته اند.

وی با اشاره به این که آموزش ها در زمینه امدادهای جاده ای، ارتفاع، آوار، اسکان و  پیش بیمارستانی بوده است.افزود:برگزاری این گونه از برنامه های آموزشی همواره مورد توجه بوده و در طول سال در قالب طرح های مختلف اجرایی می شود.

اسعد زاده تاکید کرد: لازم است امدادگران هم متناسب با افزایش پیشرفت علم و حوادثی که به طبع صنایع جدید رخ می‌دهد، مجهز شوند.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *