راه‌اندازی 50 خانه هلال در اصفهان / افزایش تاب‌آوری و توسعه فرهنگ خودامدادی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان گفت: تاکنون 50 خانه هلال شهری و روستایی در استان اصفهان گشایش یافته است.افزود

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛  علی محمدهاشمی با بیان این خبر اظهار کرد:  50 خانه هلال شهری و روستایی دیگر نیز در هفته دولت در اصفهان تاسیس و راه اندازی می شود .

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان در راه‌اندازی خانه های هلال با مشارکت داوطلبان نیکوکار سابقه دارد ،افزود: خانه‌های هلال در روستاها و مناطق شهری با هدف افزایش تاب‌آوری در جامعه هدف و توسعه فرهنگ خودامدادی راه‌اندازی شده تا درصورت بروز حوادث ، قبل از حضور نیروهای امدادی به مردم کمک کنند.

محمدهاشمی افزود : خانه های هلال بستری برای آموزش های همگانی و مرکز فراگیری مهارت های امدادی برای شهروندان و هموطنان روستایی است و یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در خانه‌های هلال صورت خواهد گرفت ارائه آموزش های همگانی امداد و کمک های اولیه خواهد بود .   

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در خصوص مکان خانه های هلال خاطرنشان کرد : بنابه درخواست و نیاز اقشار مختلف مردمی ، اصناف ، ادارات و نهادها و محلات مبنی بر ارایه خدمات عمومی جمعیت هلال احمر با مشارکت داوطلبان به جامعه هدف ، این مراکز با صدور مجوز از طرف هلال احمر راه اندازی می شود و خانه های هلال تا حد ممکن با استفاده از منابع خیرین و داوطلبان به صورت خودگران اداره خواهند شد .

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *