فعالیت 38 خانه هلال در استان اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: راه اندازی خانه های هلال و گسترش آموزش، راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر استان اردبیل در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، رامین معبودی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: خانه های هلال یکی از ظرفیت های اساسی جمعیت هلال احمر می باشد که باید برای استفاده بهینه از این ظرفیت بسترسازی شود زیرا می توان با آموزش در خانه های هلال، مردم مناطق مختلف شهری و روستایی را برای خود امدادی و ارائه خدمات بشردوستانه در زمان حوادث آماده کرده و از آن ها کمک گرفت.
معبودی با اشاره به اینکه یکی از سیاست های کلان جمعیت هلال احمر کشور راه اندازی خانه های هلال است، تصریح کرد:  ضرورت دارد در این زمینه بیش از پیش فعال بوده و اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
این مسئول با اشاره به اینکه فعال سازی خانه های هلال در کاهش خطر پذیری حوادث نقش اساسی دارند، افزود: 38 خانه هلال فعال در سطح استان اردبیل وجود دارد و حتما باید روسای شعب و معاونان بیشتر در این زمینه تمرکز و فعالیت کنند تا تعداد آن ها را روز به روز افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه دبیرخانه و مسئول هماهنگی خانه های هلال در جمعیت هلال احمر کشور راه اندازی و مشخص شده است، اظهار کرد: دبیرخانه خانه های هلال استان اردبیل در حوزه داوطلبان نیز فعال شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه ضرورت ایجاد خانه های هلال دو چندان است، افزود: روسای شعب با فرمانداران، بخشداران و دهیاران حوزه های خود جلسات متعدد برگزار کنند تا بتوانیم در روستاها و شهرها، خانه های هلال را راه اندازی کنیم.
معبودی با بیان اینکه در خانه های هلال، باید از ظرفیت های خیرین استفاده شود، ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی در خانه های هلال از هر جهت به نفع مردم و جمعیت هلال احمر می باشد.
وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به اهداف جمعیت هلال احمر در زمینه راه اندازی خانه های هلال باید از تمام ارکان جمعیت هلال احمر استفاده شود، اضافه کرد: هر شهرستانی که از ظرفیت خانه های هلال استفاده کرده بود در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موفق تر عمل کرده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه یکی از اهداف جمعیت هلال احمر از راه اندازی خانه های هلال، آموزش و ساماندهی ظرفیت های آن ها است، اظهار کرد: تنها نباید به راه اندازی بسنده کنیم بلکه فعال سازی آن ها برای استفاده از ظرفیت های خانه های هلال هم در دستور کار قرار بگیرد.
معبودی با بیان اینکه هر چقدر خانه های هلال فعال تر باشد، بهتر است، گفت: در حوادث اولین مرجع به خصوص در مناطق محروم و کم برخوردار برای خود امدادی و دگرامدادی می تواند خانه های هلال باشد که این امر می تواند در کاهش تلفات و خسارات حوادث تاثیرگذار باشد.
وی افزود: انتظار می رود روسای شعب و معاونان، اهتمام ویژه برای راه اندازی خانه های هلال داشته باشند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ادامه داد: در کانون ها و سمن ها، دارالقرآن ها و شهرک های صنعتی و ادارات بزرگ و مواردی از این دست هم می توان خانه های هلال راه اندازی کرد. 
معبودی گفت: افتتاح خانه های هلال با هماهنگی مسئولان استانی و کشوری در یک زمان خاص اعلام می شود.
وی با بیان اینکه آموزش یکی از ارکان اساسی جمعیت هلال احمر است، گفت: با استفاده از ظرفیت های بسیج، ارتش، نیروهای مسلح، دانشگاه ها و سمن ها می توان در زمینه آموزش ها تاثیرگذارتر عمل کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: در کنار ادارات، در کارخانه ها هم باید دوره های آموزشی برگزار کنیم زیرا هر چقدر در آموزش سرمایه گذاری کنیم در زمان حادثه بهترین کمک حال جمعیت هلال احمر خواهند بود و با آگاهی وارد صحنه حادثه می شوند.
حجت الاسلام سید علی فاطمی نیا مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز گفت: در برخی از شعب در زمینه های آموزشی، اخلاقی و احکامی فعالیت بیشتری انجام می شود و انتظار داریم همه روسای شعب در این موارد فعال تر از قبل باشند.
فاطمی نیا ادامه داد: بازدید از پایگاه ها و شعب و خانه های هلال را نیز در دستور کار قرار داده ایم تا با امکانات و کمبودهای آن ها آشنا شویم.
وی با اشاره به احادیث و روایات اظهار کرد: دروغ و بهتان از گناهان کبیره است که اگر شخصی مبتلا به این گناه باشد جایگاهش در جهنم است. 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه دروغ شروع بقیه گناهان است، اظهار کرد: انسان عاقل دروغ نمی گوید چون ابر پشت ماه نمی ماند.
 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *