نکوداشت خدمات داوطلبان هلال‌احمر همدان؛ ارائه خدمت به 57 هزار نیازمند با مشارکت داوطلبان استان

 3872cf15 Dd8e 4387 A68b Bbabd97dde6c

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از برگزاری آیین نکوداشت خدمات داوطلبانه جمعیت هلال احمر این استان با حضور مسئولان و داوطلبان منتخب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، بهروز کارخانه ای در این مراسم گفت: داوطلبان به عنوان سرمایه اجتماعی یکی از کلیدی ترین ساختارهای سازمانی برای حل مشکلات در جهان هستند و هیچگاه نباید به گونه ای رفتار کرد که خلل یا خدشه ای به این ساختار وارد شود.

وی افزود: نمود کامل سرمایه های اجتماعی هلال احمر را می توان در اعتماد مردمی به این سازمان مرمی دید. در سیل اخیر از سوی هموطنان نیکوکار و خیراندیش  کمک های نقدی و غیرنقدی بسیاری به سیل زدگان کشور اهدا شد که این اعتبار را داوطلبان به هلال احمر داده اند.

سلیمی، معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و تلاش های داوطلبان، رویکرد سال های اخیر سازمان داوطلبان را تعامل با سازمان جوانان، امداد و معاونت آموزش برای توانمندسازی داوطلبان برشمرد و گفت: اجرای پروژه های محرومیت زدایی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته کشور مثل کاروان سلامت و طرح ملی نذرآب از نقاط مثبت و درخشان عملکرد سازمان داوطلبان است و همچنین امضای تفاهم نامه با سازمان انتقال خون، سازمان های مرم نهاد و دیگر نهادها همسو با سیاست نگهداشت داوطلبان به عنوان مهمترین هدف سازمان، است.

وی اجرای طرح بازپیوند خانواده در ایام  اربعین را از دیگر برنامه های ارزشمند سازمان داوطلبان دانست و گفت: طرح بازپیوند خانواده از جمله وظایفی است که فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر آن را بر عهده جمعیت های ملی نهاده و با توجه به عملکرد مناسب جمعیت و بازگرداندن هموطنان مهجور به آغوش خانواده، بازخورد بسیار مناسبی از سوی مسئولان و بهره وران در مسیر تشرف کربلا دریافت کردیم .

علیمردان طالبی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هم گفت: مسئولان امر باید توجه ویژه ای به بحث ریزش و جذب داوطلبان داشته باشند، چرا که این مسئله در تمام سازمان های مردم نهاد از جمله هلال احمر وجود دارد که با مطالعه دقیق این امر می توان از روند ریزش کمی و کیفی داوطلبان پیشگیری کرد و موجبات توانمندی هرچه بیشتر جمعیت هلال احمر را فراهم کرد. 

سیلوانا صلح میرزایی، معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همدان هم باتشکر از خدمات ارزشمند داوطلبان گزارش مختصری از خدمات این معاونت در سیل اخیر، طرح همای رحمت ماه مبارک رمضان، اعزام کاروان سلامت به طبس و مناطق سیل زده و محروم ، پروژه های محرومیت زدا و دیگر برنامه ها ارائه کرد و گفت: در 8 ماهه نخست سال جاری با مشارکت 3 هزار و 69 داوطلب به مدت 102هزار و 25 نفر-ساعت، بیش از 6 میلیارد و 700 میلیون تومان خدمات و کمک های نقدی و غیر نقدی به بیش از 57 هزار نیازمند ارائه شده است.

در این مراسم علاوه بر برپایی نمایشگاه عکس و پخش کلیپ هایی از برنامه های اجرا شده معاونت داوطلبان استان،از داوطلبان و پزشکان حاضر در کاروان سلامت طبس تقدیر شد. همچنین ضمن معرفی و اهدای هدایا به داوطلبان، خیرین و پزشکان برتر شعب تابعه، از کارشناسانی که در ارزیابی توسط ستاد استان بالاترین امتیازات را کسب کرده بودند، قدردانی شد.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

F611e618 9bd0 45b7 8f67 3038f569cd69 51e5e299 Ba12 49f3 87e3 D310c99f92c0 Ee7ca2bd 7767 43dc A77e 7fb366f6a90f