جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

با تلاش 48 ساعته امدادگران مازندران؛ کودک 12 ماهه و مادرش از ارتفاعات برفگیر نجات پیدا کردند

 MG 9838

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: امدادگران جان یک کودک بیمار 12ماهه و مادرش را که در محاصره برف در ارتفاعات بند پی شهرستان بابل بودند، نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ مجتبی اکبری با اعلام این خبر افزود: براساس درخواست فرماندار شهرستان بابل مبنی بر گرفتار شدن خانواده 3 نفره یکی از دامداران در ارتفاعات منطقه بندپی و با توجه به عدم دسترسی زمینی به منطقه، بالگرد هلال‌احمر به همراه یک تیم مجرب امداد کوهستان به پرواز درآمد که به علت شرایط جوی نامساعد و مه آلود بودن منطقه و عدم امکان ادامه پرواز، بالگرد امدادی مجبور به بازگشت به آشیانه شد.

وی افزود: به علت ادامه بارندگی و بارش شدید برف و ضرورت نجات کودک بیمار 12ماهه و مادرش که در محاصره برف بودند، عوامل امدادی جمعیت استان در قالب 2 تیم امدادی از جمعیت بابل و بندپی به همراه ۶ نیروی داوطلب با به‌کار گیری 3 خودروی آفرود با همکاری نیروهای راهداری ، عملیات زمینی طاقت فرسایی را آغاز کردند که به علت نقص فنی تجهیزات راهداری و مسدود بودن مسیر زمینی، تیم اعزامی از ادامه امدادرسانی باز ماندند و دوباره همه نگاه ها به پرواز بالگرد هلال احمر استان معطوف شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: بارش برف سنگین در مناطق کوهستانی و مسدود شدن راه های ارتباطی استان، به خصوص در مناطق کوهپایه ای که منجر به قطع راه های دسترسی ساکنین بالادست (دامداران) به مناطق روستایی و شهری شده بود، شماری از این افراد به همراه خانواده های خود در محاصره برف قرار گرفتند که امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان مازندران ثانیه های نفسگیری را برای نجات آنها سپری کردند.

اکبری گفت: در ساعت 8:30 دقیقه روز جمعه بالگرد هلال احمر استان برای نجات حادثه دیدگان به پرواز درآمد که با توجه به نامناسب بودن مکان فرود ناچار به انجام عملیات هلی برد در شرایط سخت شد. در ساعت11صبح روز یکشنبه حادثه دیدگان به همراه تیم عملیاتی جمعیت بندپی به منطقه خشرودپی انتقال داده شدند.

 

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

MG 9873 MG 9826 MG 9841 MG 9953