غواصي در آب‌هاي سرد و خروشان/ هفت ساعت عمليات براي يافتن اثري از كودك سه ساله

« هفت ساعت شنا در آب هاي سرد و خروشان در جست وجوي يافتن اثري از يك كودك سه ساله»،‌ اين عمليات دشوار و سختي بود كه 5 غواص هلال احمر چهارمحال و بختياري روز شنبه آن را انجام دادند اما متاسفانه با فرا رسيدن غروب آفتاب ، بي نتيجه به پايان رسيد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، به گفته معاون امداد و نجات هلال احمر استان، عمليات جست و جو از صبح دوشنبه بار ديگر آغاز مي شود.

نجات بعد از غرق شدن
ساعت سه و هفت دقيقه بعد ازظهر جمعه هشتم آبان ماه، امدادگران پايگاه موقت سامان در شهرستان شهركرد، از طريق تماس تلفني در جريان حادثه غرق شدگي يك پدر و فرزند در رودخانه زاينده رود ( چم چنگ) قرار گرفتند.

گزارش اوليه حاكي از آن بود كه پس از سقوط كودك سه ساله‌‌اي به درون رودخانه، پدر وي براي نجات فرزندش به داخل آب پريده بود اما پدر فداكار با وجود آنكه جانش را به خطر انداخته بود اما در جدال با آب هاي سرد و خروشان شكست خورده و آب كودك را با خود برده بود.

تنها يك دقيقه بعد از اعلام خبر حادثه دردناكي كه براي اين پدر و كودكش رخ داده بود ، امدادگران پايگاه با حضور در صحنه،عمليات جست و جو را آغاز كردند، همزمان با تلاش امدادگران، اعضاي يك تيم حرفه اي رفتينگ كه در آن نزديكي بودند نيز وارد عمل شده و به همراه مردم محلي عمليات جست و جوي گسترده اي را براي يافتن پدر و كودك آغاز كردند.

زمان زيادي نگذشته بود كه پدرخانواده نجات يافت و با انتقال او به كناره رودخانه، عمليات احياي او توسط امدادگران اورژانس آغاز شد و خوشبختان وي نجات يافت.

همزمان با عمليات نجات پدر خانواده، 15 نيروي امدادگر هلال احمر كه متشكل از 4 تيم سيلاب بودند وارد عمل شده و قدم به قدم در حاشيه رودخانه به جست و جوي كودك گمشده پرداختند، آنها تا فرا رسيدن تاريكي شب، در رودخانه و كناره آن به جست و جو پرداختند اما سرانجام با تاريكي شب عمليات امداد ونجات پايان يافت و به روز بعد و فرا رسيدن روشنايي روز موكول شد.

جست وجو در آب هاي سرد و خروشان
با فرا رسيدن صبح شنبه، تيمي از غواصان هلال احمر، عمليات جست و جو در آب هاي خروشان را آغاز كردند،‌ اعضاي اين تيم كه 5 نفر از غواصان ماهر و متبحر بودند، از نخستين ساعات صبح وارد آب شده و به جست و جو پرداختند.

آنها براي پيدا كردن اثري از كودك ناپديد شده در آب هاي سرد و خروشان زاينده رود، مسافتي 12 كيلومتري را جست و جو كردند اما متاسفانه هيچ اثري از كودك يافت نشد و سرانجام با فرا رسيدن شب اعضاي اين تيم خسته و سرمازده، مجبور به خروج از آب شدند.

رضا ظاهري معاون امداد و نجات استان چهارمحال بختياري با اشاره به اينكه خوشبختانه حال پدر فداكار خانواده كه از آب بيرون كشيده شده، مساعد است مي گويد: اعضاي تيم جست و جو با وجود سرماي شديد آب مردانه پاي اين كار ايستادند و ساعت ها در رودخانه خروشان اما متاسفانه هيچ نشاني از كودك به دست نيامد.

وي با بيان اينكه ، از روز دوشنبه عمليات جست و جو بار ديگر از سر گرفته مي شود مي گويد من و همكارانم تمام تلاشمان را مي‌كنيم تا با يافتن اثري از كودك، خانواده را به آرامش برسانيم.

1b525b8f 1739 4e8a B2c8 268ab305402f 4e78d827 Bb36 4af0 B6d0 Bd0395c72727 D14fed27 7463 4e79 862c 62b58a29f5bb D73bfbd2 31e0 4dcf Aa3f 1fad73361240 F1cc5056 Ca70 4a71 86f4 F78a6ce9c38d
کلمات کلیدی